MÉDIÁ AROGANTNE A BEZOČIVO STRAŠIA ĽUDÍ, ŽE RUSKO ZAÚTOČÍ NA UKRAJINU!

Podľa zistení ruskej spravodajskej služby už dnes môže byť na území Ukrajiny do štyri tisíc príslušníkov ozbrojených síl USA a asi osem tisíc z iných krajín NATO.  Podľa odhadov je na ukrajinskom území okolo desať vojenských objektov NATO, niečo ako výcvikové centrá.

Foto SITA/AP
Dátum 07.12.2021

Média na Slovensku, podobne ako média vo svete zintenzívňujú propagandistickú kampaň v ktorej hystericky a bezočivo strašia občanov, že Rusko čoskoro zaútočí na Ukrajinu. Jeden z nich, denník SME zverejňuje článok s titulkom: „Rusko môže zaútočiť na Ukrajinu začiatkom roka, odhadujú tajné služby“.  S podtitulkom- USA pripravujú bližšie nešpecifikované opatrenia. Oznámila to v sobotu agentúra AP s odvolaním sa na nemenovaného predstaviteľa administratívy USA. V ňom sa uvádza, že „americké tajné služby zistili, že Rusi by mohli uskutočniť vojenskú ofenzívu na Ukrajinu začiatkom budúceho roka. Najnovšie zistenia tajných služieb odhadujú, že Rusi plánujú rozmiestniť okolo hraníc s Ukrajinou asi 175-tisíc vojakov, pričom približne polovica sa už nachádza na rôznych miestach pozdĺž hraníc“.Plány pripravovanej invázie podľa nich počítajú s nasadením stovky práporových taktických skupín a tiež obrnených vozidiel a delostrelectva.

GENERÁL VESTENICKÝ: NATO NEPRINÁŠA NIČ POZITÍVNE, LEN AGRESIU BEZ HRANÍC, PRETO BY NEMALO EXISTOVAŤ!

 

Podpredseda PSN: Emil Vestenický: USA zneužívajú NATO na svoje ciele proti Rusku. Keby sa Rusko podvolilo americkým záujmom a odsúdilo tak na otroctvo seba i celý svet, USA aj s celým blokom NATO by sa prestali oň zaujímať. Také je dnešné NATO, ohrozuje tých čo odmietajú americkú svetovládu.

Ľudia so zdravým rozumom a s trochou záujmu o medzinárodné dianie a politiku musia na prvý pohľad vidieť, v čom je drzosť a arogancia aj tohto politického a propagandistického kroku oficiálnych predstaviteľov USA, ale aj pochlebovačných médií u nich, ale aj vo svete. Podobná „zaručená informácia“ o tom, že Irak vlastní jadrové a chemické zbrane a chce ich použiť proti iným krajinám už zaznela z úst hlavných predstaviteľov USA  pred hlavnými svetovými médiami, „v priamom prenose“. Bolo to pred začatím vojny, pred nanesením raketových a leteckých úderov na Irak v roku 2003. Bola podložená „zábermi z družíc“, fotografiami a náčrtmi, pripravenými tajnými službami a vojenskými veliteľstvami. Správa sa ukázala ako nepravdivá, vymyslená, pretože v Iraku sa vtedy žiadne jadrové zbrane nenašli.Dodnes je však Irak v dôsledku a na následky vojny rozvrátený, zničený, mnoho ľudí odtiaľ ušlo a Iračania sa dodnes značnou mierou podieľajú na migračnej kríze, s ktorou si európske krajiny nevedia poradiť. A priami vinníci sa tvária, akoby ich sa to netýkalo.

Tak že uveriť takejto informácii už môžu iba úplne neinformovaní, nevzdelaní, či naivní, alebo úplne zaslepení, nekritickí, „proamericky“ orientovaní ľudia. Pretože je očividné, že nie Rusko, ale USA a NATO robí postupné, vytrvalé vojenské opatrenia na približovanie svojich vojsk a špeciálnych síl do blízkosti ruských hraníc, nielen na území Ukrajiny, ale aj pobaltských štátov a v Čiernom mori. Politickými opatreniami a prehláseniami zakrýva svoj postup, avšak zjavne provokuje ruskú stranu na krok, ktorý by mohli potom označiť ako dôvod na ďalšie agresívne opatrenia. Existujú konkrétne poznatky o aktivitách krajín NATO.

Podľa zistení ruskej spravodajskej služby už dnes môže byť na území Ukrajiny do štyri tisíc príslušníkov ozbrojených síl USA a asi osem tisíc z iných krajín NATO.  Podľa odhadov je na ukrajinskom území okolo desať vojenských objektov NATO, niečo ako výcvikové centrá. Ich príslušníci sa tak skrývajú pod pomenovaním „inštruktori“. Napríklad v Čiernom mori, v Očakove, vybudoval stavebný prápor námornej pechoty USA Stredisko operačného riadenia lodí. Oficiálne pre Ukrajinu. Avšak odovzdali len polovicu základne a v druhej časti základne sú rozmiestnené americké prieskumné štruktúry.  Ich záujem o Čierne more je očividný. Od februára 2019 sú na Ukrajine špecialisti Pentagonu na medzinárodné hrozby, ktoré konzultujú Službu bezpečnosti Ukrajiny (SBU) v otázkach organizácie diverzii smerom na Rusko. Z iniciatívy spravodajských služieb USA bol v Stredisku špeciálnych operácií SBU vytvorený diverzne-prieskumný oddiel na uskutočňovanie operácii za hranicami. Kandidátov do tohto supertajného oddielu si vyberajú sami Američania.

Za americké prostriedky sa vybavuje polygon na prípravu ostreľovačov a potápačov ukrajinských špeciálnych služieb neďaleko Svetlovodska. To je len niekoľko konkrétnych dôkazov o veľkej aktivite v príprave na ozbrojený konflikt zo strany NATO. Okrem toho už dlhú dobu Severoatlantická aliancia presúva vojenskú techniku k ruským hraniciam. Najaktívnejší sú v tejto činnosti USA a Veľká Británia. Ale nie je tajomstvom, že aj slovenskí vojaci demonštrujú svoju oddanosť a spolupatričnosť k NATO prítomnosťou v Lotyšsku. Je to výsledok amerického povzbudzovania iných krajín, hlavne tých v blízkosti Ruska, na proti ruské akcie. Samozrejme pod zámienkou, ktorá je účelová a nie je objektívna. Ani nie je v záujme Slovenska. Aj keď niektorí naši občania si myslia, že je to správne. Ale čo už… Výrok „nové lži sa počúvajú lepšie ako staré pravdy“, platí i dnes.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.