MIKLOŠKO: MOBILY OVPLYVŇUJÚ ŠTUDIJNÉ VÝSLEDKY, POZORNOSŤ, SOCIÁLNE INTERAKCIE AJ DUŠEVNÉ ZDRAVIE DETÍ

Reguláciou mobilných telefónov na základných školách sa vytvorí koncentrovanejšie a interaktívnejšie učebné prostredie. Deti sa tak budú môcť sústrediť na učenie a osobný rast bez rušivých elementov informoval o tom komisár pre deti Jozef Mikloško Aby deti vedeli, ako zodpovedne využívať technológie. Je správne, že ministerstvo poňalo túto problematiku komplexne, dodal.

Foto TASR/VERONIKA MIHALIKOVÁ
Dátum 05.04.2024

Reguláciou mobilných telefónov na základných školách (ZŠ) sa vytvorí koncentrovanejšie a interaktívnejšie učebné prostredie. Deti sa tak budú môcť sústrediť na učenie a osobný rast bez rušivých elementov. TASR o tom informoval komisár pre deti Jozef Mikloško s tým, že víta a podporuje iniciatívu ministra školstva, výskumu, vývoja a mládeže Tomáša Druckera (Hlas-SD).

"Je dobrou správou, že ministerstvo plánuje zakomponovať reguláciu mobilných telefónov priamo do legislatívy. Týmto bezpochyby rozumným krokom sa zaradíme medzi moderné krajiny, ktoré už k tomuto kroku pristúpili na základe mnohých vedeckých dát, ktoré hovoria jednoznačne proti používaniu mobilných telefónov deťmi," poznamenal.

Ako upozornil, nekontrolované používanie mobilných telefónov na školách môže mať negatívny vplyv na študijné výsledky, pozornosť, sociálne interakcie aj duševné zdravie detí. Ich regulácia je podľa komisára pre deti v súlade s dlhodobým záväzkom zabezpečiť, aby školské prostredie podporovalo zdravý vývoj a učenie detí. Mikloško poukázal aj na dôležitosť digitálnej výchovy. "Aby deti vedeli, ako zodpovedne využívať technológie. Je správne, že ministerstvo poňalo túto problematiku komplexne," dodal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.