MONIKA JANKOVSKÁ SA VZDALA FUNKCIE SUDKYNE

V súčasnosti čelí vo väzbe trestnému stíhaniu pre korupčnú trestnú činnosť. 

Foto Archív
Dátum 05.06.2020

Monika Jankovská sa vzdala funkcie sudkyne. Oznámila to v liste adresovanom Kancelárii prezidenta SR. Potvrdil to hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Iba včera sme vám pritom zverejnili informáciu, že Jankovskej vďaka špeciálnemu prokurátorovi, Dušanovi Kováčikovi, hrozí nižší tresť. Kováčik údajne zmenil kvalifikáciu tak, aby mohla bývalá sudkyňa vyviaznuť s podmienkou.

Monika Jankovská je bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti za Smer-SD a doteraz mala pozastavenú funkciu sudkyne.


Jankovská bola zadržaná v marci 2020 pri policajnej akcii Hmla. V súčasnosti čelí vo väzbe trestnému stíhaniu pre korupčnú trestnú činnosť. 

Jankovská z funkcie štátnej tajomníčky odišla v septembri 2019. Ozrejmila, že funkcie štátnej tajomníčky sa vzdáva pod tlakom, ktorý sa dotýka jej rodiny.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.