MORÁLNE ZLYHALI VŠETCI TRAJA NAVYŠŠÍ ÚSTAVNÍ ČINITELIA - JE ČAS VYVODIŤ ZODPOVEDNOSŤ

Ľuboš Blaha: Kauza Borisa Kollára politicky zabije vás, pokrytcov zo Slušného Slovenska, ktorí ste sa hrali na spravodlivých a dnes bohapusto kryjete mafiu. Áno, Kollár by mal vyvodiť zodpovednosť a odstúpiť. Ale rovno za ním aj Matovič a Čaputová.

Text FACEBOOK
Foto Archív
Dátum 30.06.2020

Z Kollárovej kauzy sa odrazu stala kauza OĽaNO. Ešte nikdy v dejinách Slovenska nikto s takým odhodlaním neobhajoval zlodejinu ako práve Igor Matovič.

KONEČNE SA NAŠLA POVESTNÁ BLONDÍNKA Z VTIPOV

OĽaNO malo včera najčiernejší deň vo svojich dejinách. 

Celé Slovensko sa zadúša smiechom nad poslankyňou Tabák z OĽaNO, ktorá obhajuje Borisa Kollára ako blondínka z povestných vtipov. 

"PROSTE SOM RADA, ŽE BOLA DOBRÁ NÁLADA"

Na klub OĽaNO išla pani Tabák nahnevaná, že Kollár opísal diplomovú prácu a po klube z nej vychádzali takéto roztomilé veci - citujem: 

"Proste bola dobrá nálada, proste mal každý úsmev na tvári a proste som rada, že Kollár ostáva a proste som rada, že držíme spolu a proste a proste sa to celé zamotáva a proste ja, chichi, som rada, že môžem ísť domov". 

Zaklipkala očičkami, prehodila vlásky a šupito preč. Bravó. Ako sa hovorí - poznáte ten o blondínke, čo ide z parlamentu? 


JOŽKO PLETKO, ČO POPLIETOL VŠETKO

Ďalší intelektuálny titán hnutia OĽaNO Jozef Pročko to vyjadril o niečo filozofickejšie, skoro ako Sokrates: 

"Prepáčte, môžem ja? Bola výborná zábava. Borisa sme si zavolali preto, lebo sme chceli počuť otázky. Ale sme sa aj zabávali, pretože padli tam aj vtipné slová a myslím, že zabávať sa nie je vôbec, ale vôbec hriech." 

To vieš, že nie je, Jožko. Len keď ste v OĽaNO pred rokom chceli odvolávať Andreja Danka za plagiátorstvo a dnes sa na tej istej veci v prípade Borisa Kollára "zabávate", tak pôsobíte ako dosť veľkí pokrytci. Skromne. 

IGORKO A SPOMÍNAŠ SI, ČO SI HOVORIL PRED ROKOM? 

Ja len pripomeniem, čo Igor Matovič hovoril pred rokom a pol, keď sa riešila kauza Dankovej rigorózky - vyzýval ho k odstúpeniu, označoval ho za zlodeja, exkrement na polici a podobné nechutnosti. 

Danko bol podľa neho, citujem, "korunovaný zlodej, podvodník, usvedčený plagiátor, lebo to je zlodej, to neni nič iné!" 

Danko sa obhajoval, že si to zľahčujú aj iní a že to je problém postkomunistických štátov. Mimochodom, tento istý argument používa najnovšie aj Matovič - vraj to je problém systému, zákona, celého Slovenska - len nie Borisa Kollára. 

CHCELI STE S BORISOM ANDREJA DANKA KÝBLIKOM PO HLAVE BÚCHAŤ, SPOMÍNAŠ? 

Pred rokom a pol Matovič v parlament vykrikoval: 

"Čiže ukradnúť, nepriznať sa, zatĺkať, to je problém postkomunistických štátov, to nie je problém Andreja Danka! 
Naozaj mi to pripomínalo pieskovisko. My sme takýchto faganov, keď neboli schopní si priznať najmenší problém, ktorí spáchali, tak buď sme sa s nimi nehrali, alebo - s kýblikom po hlavičke." 

Tak čo, Igorko, kedy Borisovi dáš tým kýblikom po hlavičke? 


TOTO UŽ VIAC NIE JE KAUZA KOLLÁRA, ALE MATOVIČA!

Úprimne, priatelia, myslím si, že Kollárov plagiát politicky viac uškodí Matovičovi ako Kollárovi. Lebo Kollára volili ľudia ako bývalého mafiána - jeho voliči mu nejaký plagiát veľmi radi odpustia, veď mu odpustili aj mafiu. 

Ale Matovič to tu hral na najspravodlivejšieho, ktorý by v živote neuhol ani o milimeter - a odrazu je z neho symbol falošnosti a pokrytectva. 

A KDE ZMIZLA MISS MATURITA?

Ale pozor, to nie je len Matovič a jeho myslitelia Tabák a Pročko. To je aj Nicholsonová či Čaputová. 

Ja si dobre pamätám, ako tu pri Dankovej rigorózke celé dni vyvreskovala Nicholsonová, že musí odstúpiť a že je zlodej. Smiali sme sa, že opozícia si vybrala na komunikáciu Danovej rigorózky práve babu, ktorá ledva zmaturovala. 

A kde je Nicholsonová dnes? Odrazu žiadne tlačovky, žiadne zúrivé statusy, žiadne vyzývanie k odchodu Kollára! Už ani nemusí písať životopis - dievča nemá morálku ani charakter.

SPOMEŇTE SI, ČO VYHLASOVALA O DANKOVEJ RIGORÓZKE ČAPUTOVÁ - A DNES JE TICHÚČKO

A Čaputová? Pri Dankovi uverejnila srdcervúci status, ako jej dcéra písala sms-ku, že radšej bude mať horšie známky, ale nikdy by neodpisovala. Úplná Ezopova bájka, morálka sama!

A vraj sa môže Danko od mladých učiť. Citujem Čaputovú: "Je to osobné zlyhanie a je namieste vyvodiť osobnú zodpovednosť, aj z úcty ku všetkým ľuďom, ktorí na svojom vzdelaní férovo a poctivo pracujú, a ktorí budú mať radšej horšie ohodnotenie, ale hodné ich vzdelania." 

A teraz? Prezidentka je ticho. Žiadne verejné vyhlásenie, žiadna tlačovka. Napísala jeden trápny všeobecný status, z ktorého srší strach povedať na rovinu, že Kollár zlyhal a má vyvodiť zodpovednosť. Pri Dankovi tento strach nemala - pani spravodlivá. 

PLEJÁDA POKRYTCOV

Jeden po druhom zlyhávajú. Hrali sa na najmorálnejších a najčistejších, keď bojovali s Dankom, ale teraz, keď ide o "nášho človeka" Kollára, hryzkajú slabúčko a tíško. Alebo čušia ako voš pod chrastou.

Nie, nie, drahí moji. Táto kauza politicky nezabije Kollára - on je rovnaký podvodník, aký vždy bol. Nezabije to Pročka - ten je konštantne na smiech. Nezničí to politicky poslankyňu Tabák - lebo tá politicky nikdy ani neexistovala.

MORÁLNE ZLYHALI VŠETCI TRAJA NAJVYŠŠÍ ÚSTAVNÍ ČINITELIA - JE ČAS VYVODIŤ ZODPOVEDNOSŤ!

Táto kauza politicky zabije vás, pokrytcov zo Slušného Slovenska, ktorí ste sa hrali na spravodlivých a dnes bohapusto kryjete mafiu. 

Matovič, Nicholsonová, Čaputová a ďalší. Toto je vaša kauza, vaša nemorálnosť, vaše zlyhanie. 

Áno, Kollár by mal vyvodiť zodpovednosť a odstúpiť. Ale rovno za ním aj Matovič a Čaputová.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.