NAĎ, HEGER, REMIŠOVÁ, ŠELIGA A KORČOK VYTVÁRAJÚ ATMOSFÉRU STRACHU A VOJNOVÝCH PRÍPRAV

Čo je možné očakávať od ľudí, ktorým bolo „zaočkované“ myslenie v duchu strategických záujmov a geopolitických zámerov USA a NATO? Čoraz viac sa kampaň na podporu uvedenej dohody podobá na predvojnovú propagandu, prípravu občanov Slovenska na vojnu.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 27.01.2022

V ostatných dňoch sa v médiach „roztrhlo vrece“ s diskusiami, úvahami, analýzami o Dohode o spolupráci v oblasti obrany medzi SR a USA, ktorá je už pripravená na  podpis. Mnoho „osôb v politike“ vyjadruje  dôvody a nutnosť podpísať uvedenú  „Dohodu…“.  Pritom sa uchyľujú hlavne k tvrdeniam o „agresivite Ruska“, o príprave „vtrhnutia Ruska na Ukrajinu“, o „hromadení ruských vojsk na hraniciach s Ukrajinou“. Samozrejme spolu s tým sa uvádzajú tvrdenia o ohrození bezpečnosti Slovenska a uisťovania, že v tejto súvislosti je jediným garantom našej bezpečnosti NATO, ktorého sme členom. A garantom ešte väčšej bezpečnosti má byť predmet „Dohody“, to znamená prítomnosť vojakov, výzbroje a vojenského materiálu na území Slovenska. Čoraz viac sa kampaň na podporu uvedenej dohody podobá na predvojnovú propagandu, prípravu občanov Slovenska na vojnu.

GENERÁL VESTENICKÝ: RUSKO JE MIERONOSNÝ PRVOK SVETOVEJ CIVILIZÁCIE

 

Generál Emil Vestenický, podpredseda PSN: USA zneužívajú NATO na svoje ciele proti Rusku. Keby sa Rusko podvolilo americkým záujmom a odsúdilo tak na otroctvo seba i celý svet, USA aj s celým blokom NATO by sa prestali oň zaujímať. Také je dnešné NATO, ohrozuje tých čo odmietajú americkú svetovládu.

ČÍTAJTE TIEŽ: GENERÁL VESTENICKÝ: RUSI UŽ NEMÔŽU CÚVAŤ, ZNAMENALO BY TO PRE NICH LIKVIDÁCIU SUVERENITY

Odkiaľ berú tieto osoby právo vytvárať atmosféru vojnových príprav, strašiť ľudí, u niektorých možno vyvolávať obavy a strach, možno až stresy?  Prečo obhajujú a presadzujú dohodu o  spolupráci v oblasti obrany s veľmocou, ktorá je tisíce míľ vzdialená od našej krajiny, akoby to bol životne najdôležitejší dokument pre našu existenciu a dobro občanov? Kto sleduje tieto diskusie  a vyhlásenia pravidelnejšie, pozná, že najčastejšie sa k uvedenej téme vyjadruje pomerne úzky okruh osôb. Vidíme, počujeme a čítame vyjadrenia predovšetkým ministra Jaroslava Naďa, poslancov Tomáša Valáška, Juraja Šeligu, Juraja Krupu, ministrov Korčoka aj ministerky Remišovej, premiéra Hegera, ale aj ďalších. Tiež rôznych „politologov“ či „analytikov a odborníkov“.

Pozorným a vnímavým ľuďom iste neujde aj to, že ide o opakovanie tých istých, jednostranných, naučených fráz a tvrdení, ktoré sú viac propagandou, ako argumentáciou, či objektívnou informáciou.  Je to používanie znalosti, ktoré ich naučili v školách a kurzoch rovnakého typu - teda v americky, NATO-vsky, pro-anglosasky naladených a nastavených zariadeniach. Ak si človek letmo preštuduje oblasť ich vzdelania a oblasť praxe, do doby než sa začali živiť politikou, tak sa nediví. Prevážne buď absolventi amerických univerzít, alebo iných škôl, prípadne rôznych doplnkových kurzov v USA, či školách NATO. Čo iné je možné očakávať od ľudí, ktorým bolo „zaočkované“ myslenie v duchu strategických záujmov a geopolitických zámerov USA a NATO? Aké iné politické postoje môžu zastávať, ak nie tie, ku ktorým ich pripravili. S konkrétnym poslaním a potrebnou motiváciou.

Práve preto si dovoľujú vyslovovať také hodnotenia ako vyslovujú. Preto si dovoľujú pripisovať  politikom iných krajín také či onaké vlastnosti a „predvídať“ ich zámery. Preto si dovoľujú strašiť občanov Slovenska ruskou hrozbou a vojnou Ruska s Ukrajinou, aby ich presvedčili o potrebe prítomnosti amerických vojakov a vojenskej výzbroje na našom  území. Je zrejme, že takíto, a podobní „ľudkovia“ v slovenskej politike, majú povrchné a veľmi plytké znalosti z histórie, o vývoji v regiónoch sveta i Európy. Nepoznajú historické fakty, ale ani ich súvislosti, príčiny a dopady vzniku vojen, agresií, ale ani zrád a kolaborácii. Nerešpektujú historické skúsenosti, tradície, morálku nášho národa, kultúru ani sociálno-psychologické osobitosti  vzniknuté v priebehu našej histórie. Z hore uvedených dôvodov, títo ľudia dnes z politických pozícii, na ktoré sa dostali zhodou okolnosti, nešťastnou pre Slovensko a jeho občanov, vyvolávajú vojnovú hystériu.  Výmysly o ruskej agresií vydávajú za skutočné. Skutočné dôvody pripravovanej „Dohody…“ ukrývajú za nekonkrétne reči a za sľuby, ktoré nedokážu oni garantovať. Prinajmenšom preto, že po podpísaní dohody sa s nimi nikto nebude radiť o tom, čo do svojich skladov môže voziť a na čo vojenský materiál a výzbroj použije. Ale aj preto, že oni, s najväčšou pravdepodobnosťou, už budú v politickom ofsajde.  

Títo a podobní „politici“ rozprávajú veľa, ale za ich slovami nie je žiadna zodpovednosť.  Väčšina z nich totiž pred politickou kariérou, asi nikdy nepôsobila v takých  funkciách, kde by od nich niekto vyžadoval konkrétnu zodpovednosť. Neskúsili a nepoznali, čo to je niesť zodpovednosť za činnosť riadeného subjektu,  alebo za dopady jeho činnosti na ľudí, na spoločnosť. V ich životopisoch je možné v prevažnej miere nájsť pracovné zaradenia ako konzultant, poradca, analytik, politológ, expert. Možno že v ironickom slova zmysle by sa označením „expert“ mohla označiť väčšina z nich. S akou asi zodpovednosťou  títo ľudia vyslovujú súdy, tvrdenia, sľuby, týkajúce sa politiky, ak sa vo svojej praxi predtým ani s nesením praktickej zodpovednosti takmer nestretli? Ako je možné im veriť?  Nad týmto by sme sa mali ako občania republiky, ktorú smerujú kamsi, bez rešpektovania našich záujmov a našich názorov, poriadne zamyslieť. A rozhodnúť sa, ako im naše názory a našu vôľu dať jasne najavo.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.