NAKAZENÍ SÚRODENCI MÔŽU ZA ZATVORENIE 2. STUPŇA ZŠ - AKO SA BUDÚ ASI CÍTIŤ PO NÁVRATE DO ŠKOLY?

Na Základnej škole na Ďumbierskej ulici v Banskej Bystrici zatvorili druhý stupeň a žiaci ostali doma. Zo zatvorenia obvinili dvoch súrodencov, žiako 5. a 7. ročníka, ktorí sa nakazili od blízkej rodiny. Ako sa budú ostatní žiaci správať k súrodencom, po ich návrate do školy?

Foto TASR
Dátum 25.09.2020

Na Základnej škole na Ďumbierskej ulici v Banskej Bystrici od piatku (25. 9.) zatvorili druhý stupeň a žiaci ostali doma. Dôvodom je, že okrem dvoch tried musí ostať v súvislosti s koronavírusom v desaťdňovej karanténe aj 15 učiteľov a traja asisenti.  Ako napísali rodičom v mailI, ktorý máme v redakcii k dispozícii, deti sa budú učiť z domu s upraveným rozvrhom hodín. „O ukončení dištančného vzdelávania vás budeme informovať na základe usmernenia RÚVZ a výsledkov testov," píše sa v informácií pre rodičov.

Pokiaľ ide o prvý stupeň, žiaci sa dnes učia, rozvrh im trošku zmenili. V školských družinách sa nebudú žiaci spájať a hodiny budú mávať iba vo svojich kmeňových triedach. „Prosíme rodičov, ktorí majú súrodencov detí v karanténe, aby ich preventívne nechali doma," píše sa v mailI. Riaditeľ školy Patrik Ferianc pre tvnoviny.sk potvrdil, že pozitívne testy mali dvaja súrodenci, žiaci 5. a 7. ročníka. "Nakazili sa mimo školy, údajne od blízkej rodiny a v škole boli naposledy v pondelok. Školu sme nezavreli. Žiaci 1. stupňa pokračujú vo vzdelávaní v škole za sprísnených protiepidemických opatrení. Na 2. stupni v dotknutých dvoch triedach RÚVZ Banská Bystrica od 25. septembra prerušil výchovno vzdelávací proces," konštatoval. Žiakov a učiteľov z dvoch tried budú testovať RT-PCR testom a na základe výsledkov škola urobí ďalšie kroky. "Zatiaľ žiaden pedagóg neprejavuje príznaky ochorenia," dodal riaditeľ.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.