NAŠA NEROZHODNÁ VLÁDA NEVIE ČO CHCE

Najskôr chceli dôchodcom zrušiť cestovanie vlakom zadarmo, o pár hodín už toto nariadenie neplatilo.

Foto TASR/František Iván
Dátum 28.04.2020

BRATISLAVA 28. apríla (TVnoviny.sk/extraplus.sk) Predseda parlamentu a líder Sme rodina Boris Kollár vyzval seniorov, aby obmedzili cestovanie vlakom. 

Majú tak urobiť v záujme svojej bezpečnosti pred šíriacou sa nákazou koronavírusu, aby vláda nemusela dočasne, počas trvania mimoriadnej situácie, zrušiť cestovanie zadarmo. „Vlakové spojenia využívajte iba v nevyhnutnom prípade," zverejnil stanovisko na sociálnej sieti.

Tento krok pre seniorov prezentoval v pondelok 27.4. minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina), ktorý mal na rokovanie kabinetu zákaz predložiť. Zdôraznil však, že bude len dočasné. Podľa Doležala mnohí dôchodcovia túto možnosť využívajú na voľnočasové aktivity a toto opatrenie tak bude na ich ochranu.

Obaja predstavitelia tvrdia, že denne vo vlakoch cestuje 6 000 až 7 000 seniorov. „Nechcem, aby k tomu prišlo. Minister už pokyn dostal a chcel to predložiť na vládu. Dokázal som ho ešte zastaviť, pretože by to od utorka (28. 4.) platilo. Kontaktoval som premiéra a poprosil som ho, aby nám vyšiel v ústrety a neurobili to. Presvedčil som ho a bol veľmi ústretový, že to ešte o týždeň predĺžime," tvrdí Kollár na videu.

Naznačil, že keď sa zníži počet cestujúcich seniorov, vláda určite nezakáže vlaky zadarmo.