NÁSILNE AMERICKÉ PROTESTY SA PRENIESLI UŽ AJ DO EURÓPY

VIDEO: Aj napriek zákazu zhromažďovania sa vo Viedni a Paríži zúčastnilo demonštrácie takmer 100-tisíc ľudí.

Foto Youtube
Dátum 06.06.2020

Vo štvrtok, 4.6.2020, ulice Viedne zaplnilo vyše 50-tisíc ľudí, ktorí protestovali proti rasizmu. Americké protesty sa postupne dostávajú do Európy. 

Protestujúci sa dostali do styku s protidemonštrantami. Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen vyjadril protrestujúcim podporu na sociálnej sieti.

"Nech to je v USA, v Európe v Rakúsku alebo inde vo svete: Počúvajme ľudí, ktorí sú diskriminovaní pre svoju rasu. Bojujme proti rasizmu spolu," uviedol niekdajší šéf rakúskych zelených.

Konzervatívny kancelár Sebastian Kurz, ktorí sa usiluje o blízke vzťahy Rakúska a USA, sa dosiaľ verejne nevyjadril k násiliu voči Afroameričanom zo strany policajtov, ktoré vyvolalo protesty v Spojených štátoch, ani k demonštráciám, ktoré sa preniesli aj do iných krajín vrátane Rakúska.

Príspevok uverejnil Tomio Okamura na svojom Facebooku, 5. júna 2020.

Už je to tu. Násilné protesty Afroameričanov sa dostali už aj do Európy. V Paríži sa aj napriek zákazu zhromažďovania zišlo 19-tisíc ľudí. Imigranti začali na policajtov hádzať kamene či zapaľovať skútre. Je legitímne vyjadriť pokojne svoj názor, ale proti násiliu imigrantov jasne postaviť. Nesmieme pripustiť aby sa toto stalo v našej zemi. 

ČÍTAJTE TIEŽ: AMERICKÉ PROTESTY SLNIEČKÁROV SA PRENIESLI AJ DO BRATISLAVY