NASTAL ČAS, ABY ĽUDIA POSLALI MATOVIČA S JEHO TOTALITNÝMI MANIERMI NA SMETISKO DEJÍN

Ľuboš Blaha: To, čo sa deje na Slovensku, čoraz viac pripomína 30. roky v Nemecku. Toto nie je parlamentná demokracia, toto je Totenehrung - žiadne argumenty, žiadna diskusia, len všetci freneticky tlieskajme a slepo verme vodcovi.

Text FACEBOOK
Foto SITA/ĽUDOVÍT VANIHER
Dátum 28.12.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Ľuboš Blaha 27.decembra 2020: 

To, čo dnes večer spáchal hlavný hygienik Mikas, je výsmech celému Slovensku a všetkým obetiam pandémie.

1. Definitívne sa ukázalo sa, že Mikas je len Matovičova maňuška, ktorá bez reptania plní aj tie najšialenejšie pokyny vlády.

2. Nechce sa tomu veriť - pred chvíľou schválil Mikas vyhlášku, podľa ktorej aj poslanci nakazení Covidom môžu prísť zajtra do parlamentu a odhlasovať ústavný zákon, ktorým vláda bude môcť donekonečna predlžovať núdzový stav.

3. Tak veľmi chcú zakazovať protesty, že sú ochotní zamoriť celý parlament, ohroziť zamestnancov Kancelárie NR SR a ich rodiny a poprieť všetko, čo doteraz hlásali o tom, aký je Covid nebezpečný. Zajtra v parlamente si dá Covid pauzu a už odrazu nebezpečný nebude.

4. Odrazu nie je potrebné, aby človek nakazený Covidom ostal doma v karanténe - donedávna to klasifikovali ako trestný čin, ale zrazu to je služba vlasti.

5. Odrazu nevadí, že s takýmto nakazeným človekom dôjde do kontaktu v miestnosti bez okien stovka ďalších ľudí - odrazu nebude treba, aby šli okamžite do karantény. Matovičovi papaláši môžu všetko.

6. Kým bežných ľudí by za takéto niečo naháňala polícia, Mikas s Matovičom vysielajú Slovákom signál, že všetky ich pravidlá sú vlastne len bič na ľudí a vyvolení ich dodržiavať nemusia. Je to surové, arogantné a nekonečne hlúpe.

7. My v Smere sa na zajtrajšej schôdze NR SR nezúčastníme. Nemáme možnosť nič ovplyvniť - nebude sa diskutovať, nebude možnosť hlasovaním čokoľvek zmeniť. Na stláčanie gombíkov tam má Matovič svoje stádečko - my mu komparz robiť nebudeme.

8. Jediné, čo môžeme urobiť, je politická obštrukcia. Nebyť tam a znížiť tým počet prítomných poslancov. Koalícia v každom prípade potrebuje 90 hlasov.

9. V prípade, že by ďalej platili obmedzenia pre ľudí s Covidom, pravdepodobne by 90 hlasov nenazbierali, pretože viacero poslancov koalície je údajne pozitívnych, nehovoriac o ministroch a vládnych predstaviteľoch.

10. A tak prišiel hygienik Mikas a svojvoľne zmenil pravidlá pre poslancov - lebo on neslúži Slovensku, on nebojuje s Covidom, on nepomáha ľuďom... On jednoducho skáče, ako vláda píska. A je jedno, či ľudia budú umierať - oni budú mať svoj fašizmus.


11. Zajtra dôjde 90 poslancov koalície, poslušne stlačia gombík a prakticky zrušia demokraciu na Slovensku. Bez akejkoľvek možnosti opozície vystúpiť, oponovať, kritizovať. Toto nie je demokracia, toto je totalitný valec.

12. Vďaka zajtrajšiemu hlasovania už navždy získa vláda možnosť zakazovať protesty, prihrávať si miliónové kšefty bez verejných súťaží, šikanovať lekárov a zdravotníkov a oberať Slovákov o ľudské práva.

13. Ak si zajtra schvália zmenu ústavy, budeme musieť podpisy na referendum zbierať v núdzovom stave. Bude to ťažšie, ale som presvedčený, že to dokážeme. A ľudí to ešte povzbudí, aby Matoviča aj s jeho totalitnými maniermi poslali na smetisko dejín.

14. To, čo sa deje na Slovensku, čoraz viac pripomína 30. roky v Nemecku. Toto nie je parlamentná demokracia, toto je Totenehrung - žiadne argumenty, žiadna diskusia, len všetci freneticky tlieskajme a slepo verme vodcovi.

15. Namiesto racionálnej kritickej diskusie o výhodách a nevýhodách vakcíny od Pfizeru sa tu odohráva jednostranná propaganda ako za Tretej ríše.

16. Už to nadobúda náboženské rozmery - kult Pfizeru. A namiesto kríža ihla. Vakcína vyrieši všetky naše problémy, vakcína je nové božstvo, nebudeš mať inej vakcíny okrem tejto, ktorým by si sa klaňal, amen.

17. Vládni politici sa pred kamerami predvádzajú ako treťotriedni herci v telemarketingu, ktorí vám ponúkajú tie najlepšie strúhadlá na zeleninu. A hrdinsky svoje nadrozmerné obnažené ramená nastavujú ihle - chvejeme sa pred telkami vzrušením a očakávame spásu. Šialené. Jednoducho - šialené.

18. Možno že by mali ministri naspievať aj pesničku, niečo ako kedysi Michael Jackson. Matovič by dojato spieval: We are the world, we are the Pfizer, We are the ones who make a brighter day, so let's start vaccinating! One time next time.

19. Nevládzem teraz myslieť na politiku, ale čo je veľa, to je veľa. To, čo stvára Matovičova vláda, už nemá nič spoločné s demokraciou. Núdzový stav, propaganda, likvidácia iných názorov. Celé zle.

20. Od januára zbierame podpisy a celé toto šialenstvo musíme zastaviť. Iná cesta nie je.

Pekný zvyšok sviatkov, priatelia!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.