NIEKTO ZNIČIL 150-ROČNÚ PÝCHU OBCE

Do 150-ročnej lipy veľkolistej v obci Sobotište niekto vyvŕtal štyri diery a postupne do nich lial tekutinu. Zničiť takýto majestátny strom sa týmto spôsobom nedá za týždeň, páchateľ to zrejme vedel a preto diery v strome zakrýval kôrou a tehlami.

Foto Archív
Dátum 22.06.2020

Ešte minulý rok sa 150-ročná lipa veľkolistá v Sobotišti v senickom okrese hrdo pýšila nad okolitou zeleňou. Dnes už nad domami trčia len suché konáre.

Do stromu niekto navŕtal štyri diery a postupne do nich lial tekutinu. Stále je pri nich cítiť zápach podobný benzínu.

Zničiť takýto veľký, mohutný strom a takýmto spôsobom sa nedá za týždeň. Páchateľ to zrejme vedel, preto diery pre istotu pozakrýval kôrou a tehlami. Prípad už vyšetrujú policajti.


Lipa už dlhšie vadí napríklad susedom. Tí sa totiž boja jej výšky. Tvrdia, že ich v čase víchric a búrok už roky ohrozuje. Obecný úrad v marci minulého roka ich žiadosť o výrub zastavil.

Dcéra jednej z majiteliek pozemku pod lipou zatiaľ na nikoho prstom neukazuje a dodáva, že hoci sa môže zdať, že tieň podozrenia padá na susedov, nemusí to byť také jednoznačné. Okolo starej lipy sa pohybuje viacej ľudí.

Spoločenskú hodnotu tejto lipy vyčíslili na viac ako 3200 eur. Páchateľovi za jej zničenie môžu hroziť až tri roky väzenia.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne