NÚDZOVÝ STAV V MATOVIČOVEJ HLAVE

Počas núdzového stavu môže štát obmedzovať ľudské práva a právo na štrajk, či zhromažďovanie. Je za tým Matovičova hanebná vypočítavosť?

Text FACEBOOK
Foto Archív
Dátum 29.05.2020

Príspevok uverejnil Erik Tomáš na svojom Facebooku, 29. mája 2020.

NÚDZOVÝ STAV V MATOVIČOVEJ HLAVE 

Počet nakazených koronavírusom za včerajšok: 0. Nízke jednociferné čísla hlásilo Slovensko aj v predchádzajúcich dňoch. Napriek tomu premiér Matovič uvažuje o predĺžení núdzového stavu, ktorý má skončiť v polovici júna.

Nielenže by išlo o zjavne protiústavný krok, keďže podľa ústavy môže núdzový stav trvať maximálne 90 dní, ale takéto konanie postráda vzhľadom na epidemiologickú situáciu elementárnu logiku. Ale čo čakať od človeka, ktorý ešte pred Veľkou nocou blúznil o blackoute krajiny.

Matovičove uvažovanie však môže byť motivované aj hanebnou vypočítavosťou. Počas núdzového stavu môže totiž štát obmedzovať ľudské práva, napríklad právo na štrajk, či zhromažďovanie. A to sa vláde hodí. Ľudia proti nej nemôžu protestovať.

Zdá sa vám to pritiahnuté za vlasy? Tak si spomeňte ako sa Matovič vyhrážal majiteľom fitnescentier, že ak budú protestovať formou blokády dopravy, rýchlo zmení zákon tak, aby ich konanie bolo trestným činom a skončia v base...

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne