O POST PREDSEDU ZMOSU SA UCHÁDZA OSEM KANDIDÁTOV

ZMOS zastupuje 62 regionálnych združení miest a obcí a 2788 obcí - 95 percent miestnych územných samospráv Slovenska.

Foto zmos
Dátum 24.04.2023

O post predsedu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), ktorého budú voliť na májovom sneme (23. - 24. 5.), sa uchádza osem kandidátov. TASR o tom informovala poverená ústredná riaditeľka kancelárie ZMOS Zuzana Špačeková. "Kandidatúru troch primátorov a piatich starostov schválili členovia Rady ZMOS na minulotýždňovom rokovaní, ktorí sa zaoberali prípravou nadchádzajúceho snemu," priblížila Špačeková. Upozornila, že kandidátov navrhli regionálne združenia miest a obcí, ktoré sa konali od začiatku roka.

Kandidovať bude súčasný šéf združenia a primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger, takisto súčasný podpredseda združenia a primátor Partizánskeho Jozef Božik. Trojicu kandidátov z radov primátorov uzatvára šéf samosprávy Novej Dubnice Peter Marušinec. O post sa uchádza tiež starosta obce Ratkovce Martin Červenka, starosta obce Nižný Hrušov Ján Fenčák, starosta obce Zborov nad Bystricou Juraj Hlavatý, starostka obce Spišské Tomášovce Zuzana Nebusová a starosta obce Oravská Polhora Michal Strnál.

"Navrhnutí kandidáti na pozíciu predsedu súhlasili s kandidatúrou s výnimkou ďalšieho kandidáta, súčasného prvého podpredsedu združenia a starostu obce Košeca Radomíra Brtáňa, ktorý sa kandidatúry vzdal," dodala Špačeková. Na 34. sneme združenia budú okrem predsedu voliť aj členov kontrolnej komisie na najbližšie volebné obdobie.  ZMOS zastupuje 62 regionálnych združení miest a obcí a 2788 obcí - 95 percent miestnych územných samospráv Slovenska.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.