OD PONDELKA VÁS BUDÚ KONTROLOVAŤ CEZ MOBILNÚ APLIKÁCIU

Minister zdravotníctva Marek Krajčí verí, že od pondelka by sa mal spustiť systém domácej, inteligentnej karantény.

Foto TASR/Martin Baumann
Dátum 14.05.2020

Minister zdravotníctva Marek Krajčí hovorí o aktuálnej situácii po rokovaní vlády. Približuje aj takzvanú smart karanténu.

Vláda ju schválila na rokovaní vo štvrtok. Krajčí priblížil, že repatrianti nebudú musieť byť v štátnej karanténe, no namiesto toho si stiahnu do mobilu aplikáciu, ktorá bude kontrolovať ich povinnú domácu karanténu.

Citlivé údaje sa podľa ministra budú ukladať iba do mobilov, vylúčil sledovanie ľudí. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) dostane informáciu len vtedy, keď repatriant poruší domácu karanténu.

Ak sa repatrianti dobrovoľne rozhodnú ísť do štátnej karantény, bude im to umožnené.

Aplikácia by mala byť poskytnutá bezplatne. Štát očakáva, že by mohla znížiť rozpočtové výdavky. Zároveň, že dôjde k uvoľneniu stoviek členov Policajného zboru, ozbrojených síl a Hasičského a záchranného zboru z plnenia úloh súvisiacich so štátnou karanténou.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.