PEKÁRI, VOJACI A LEKÁRI DOSTANÚ VAKCÍNU POVINNE AKO PRVÍ

Pri očkovaní budú na poslednom mieste deti, na ktorých zatiaľ vakcína testovaná nebola

Foto PEXELS/ILUSTRAČNÁ FOTO
Dátum 17.08.2020

Na COVID-19 sa budú očkovať najprv zdravotníci, ohrozené skupiny, vojaci alebo aj pekári. Deti sa zrejme dostanú na rad až neskôr. Štát má už pripravený základný návod ako postupovať, keď bude vakcína na koronavírus dostupná. Predpísaný postup je súčasťou pandemického plánu. 

Ten na 92 stranách rozoberá, ako má štát postupovať v prípade pandémie respiračného ochorenia. Súčasťou je aj takzvaná imunizačná stratégia, teda postup, ako sa bude očkovať, keď bude dostupná vakcína na COVID-19.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.