PLZEŇ: RODINU S DEŤMI NAPADOL PES, OTEC MUSEL STRIEĽAŤ ZO ZBRANE

VIDEO: Rodinný výlet sa zmenil na nečakanú drámu. Policajt v civile musel použiť zbran aby odvrátil útok amerického stafordširského teriéra, ktorý ich napadol na ulici.

Foto Youtube
Dátum 22.07.2020

Piatkový rodinný výlet sa v momente zmenil na nečakanú drámu. Martin, policajt v civile, musel použiť legálne držanú zbraň, aby odvrátil útok amerického stafordširského teriéra. 

Incident sa odohral v českej obci Nebílovy v okrese Plzeň-juh. Rodina sa vybrala na miestny zámok a počas stúpania do kopca zrazu z kamenného múra zoskočil pes a snažil sa napadnúť fenku pudlíka Martinovej matky. Zatiaľ čo jeho manželka sa snažila dostať deti do bezpečia, Martin chránil mamu, ktorá pudlíka Rozárku zdvihla do náručia. 

„Bol to okamih. Najskôr som chcel útočiaceho psa len odkopnúť, ale to sa nedalo. Potom mama padla k zemi a ten pes išiel po Rozárke, ktorú maminka držala v náručí. Musel som svoju rodinu ochrániť, tak som vytiahol svoju pištoľ, ale nechcel som psa rovno zabiť, pretože zvieratá milujem. Vystrelil som teda vedľa neho, aby som ho iba zastrašil, samozrejme som pri tom musel dávať pozor, kam výstrel pôjde, aby niekoho nezranil," opísal incident Martin (40) v rozhovore pre portál krimi-plzen.cz.

Hneď prvý výstrel našťastie staforda zahnal, takže Martin ďalej strieľať nemusel. Po upokojení situácie incident telefonicky ohlásil polícii.

Martinova matka utrpela iba drobné zranenia, odreniny a udrela si hlavu. Celý incident zachytila palubná kamera v aute, ktoré náhodou išlo okolo.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.