POHREB BEZ TRUHLY - V PREŠOVE SA ROZLÚČILI SO ŽENOU, KTOREJ TELO PRI VÝBUCHU BYTOVKY NENAŠLI

 V Prešove sa naposledy rozlúčili s pani Emíliou, ktorej telo po tragickom výbuchu bytovky z dňa 6. decembra 2019 na Mukačevkej ulici nenašli.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 04.08.2020

Symbolický pohreb bez truhly. V Prešove sa naposledy rozlúčili s pani Emíliou, ktorej telo po tragickom výbuchy bytovky nenašli. Nezvestnú ženu musel za mŕtvu vyhlásiť až súd.Namiesto rakvy len fotografia a smútočný veniec. Takýto obrad si nepamätá ani kňaz, ktorý pani Emíliu prišiel aspoň symbolicky pochovať. S Emíliou sa v dome smútku naposledy rozlúčili jej príbuzní, známi, bývalí kolegovia i susedia z teraz už zbúranej bytovky na Mukačevskej ulici.

Kvety odniesli na hrob jej manžela, ktorý zomrel pred piatimi rokmi. Sedemdesiatročná dôchodkyňa bývala na 12. poschodí už len sama. Výbuch plynu nemala šancu prežiť, no rodina do poslednej chvíle dúfala, že sa podarí v troskách nájsť nejaké jej ostatky. Na tom istom poschodí bývala jej dcéra s rodinou, no v čase výbuchu, našťastie, neboli doma. Všetko teraz zďaleka obchádzajú. Na mieste zbúraného paneláka vyrastie nová bytovka, bývať by tu chceli desiati vlastníci bytov. Podiely na pozemku im však najskôr musia ostatní odpredať. Ôsmim obetiam tragického výbuchu postavia pri bytovke pamätník.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.