POLÍCIA OD JANUÁRA ROZDALA TISÍCE POKÚT, NAJVIAC ZA ZÁKAZ VYCHÁDZANIA A NENOSENIE RÚŠKA

Polícia Slovenskej republiky zaznamenala od januára 2021 viac ako 10-tisíc potvrdených priestupkov. Najviac, vyše 5,5-tisíca, bolo za zákaz vychádzania a viac ako 3,5-tisíc za nenosenie rúška. 

Foto TASR
Dátum 07.02.2021

Polícia od začiatku roka do štvrtka (4. 2.) zaznamenala 10 048 potvrdených priestupkov. Informuje o tom na sociálnej sieti s tým, že kontroly opatrení pokračujú aj počas víkendu.

Ako priblížila, išlo o 686 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény, 81 prípadov zákazu otvorenia prevádzok, 3 662 prípadov nenosenia rúška a 5 619 prípadov porušenia zákazu vychádzania.

Dohromady polícia preverovala 36 778 prípadov.

Príspevok uverejnila na svojom Facebooku Polícia Slovenskej republiky 6. februára 2021.

KONTROLY OPATRENÍ POKRAČUJÚ AJ CEZ VÍKEND: OD ZAČIATKU ROKA SME ZAZNAMENALI VIAC AKO 10 000 PRIESTUPKOV

Od 1.1. do 4.2.:
- 686 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény
- 81 prípadov zákazu otvorenia prevádzok
- 3 662 prípadov nenosenia rúška
- 5 619 prípadov porušenia zákazu vychádzania
SPOLU: 10 048 potvrdených priestupkov

* polícia preverovala dohromady 36 778 prípadov


Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.