POLÓNY SA CHCE S OSTATNÝMI KANDIDÁTMI DOHODNÚŤ NA MENE, KTORÉ PORAZÍ LUNTERA

Kandidát na župana Banskobystrického samosprávneho kraja a predseda predstavenstva SAD Zvolen Adrian Polóny: Súčasné vedenie je veľký problém a nemôžeme to vo voľbách ponechať na náhodu a preto vyzývam všetkých kandidátov na spoločný stôl, ktorý chcem zvolať na piatok 7. októbra.

Foto ARCHíV EP
Dátum 05.10.2022

Kandidát na župana Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a predseda predstavenstva SAD Zvolen Adrian Polóny verejne vyzýva ostatných kandidátov na stretnutie za okrúhlym stolom. Uviedol to na dnešnom brífingu s tým, že cieľom je dohodnúť sa na jednom kandidátovi proti protežovanému kandidátovi, ktorým je podľa Polónyho terajší podpredseda BBSK a syn župana Ondrej Lunter.

„Chcem oznámiť to podstatné, že súčasné vedenie je veľký problém a nemôžeme to vo voľbách ponechať na náhodu a preto vyzývam všetkých kandidátov na spoločný stôl, ktorý chcem zvolať na piatok 7. októbra,“ uviedol kandidát a dodal, že dôvodom je aj to, že má k dispozícii prieskumy, ktoré hovoria o nespokojnosti v Banskobystrickom kraji.

Vyhrať môže len jeden a protežovaný kandidát je podľa Polónyho poraziteľný. „On (O. Lunter) to vie a vie to práve preto, že pokiaľ dôjde k malému spojeniu, tak nastáva výmena v tomto kraji. Týmto vyzývam všetkých ostatných kandidátov, ktorí sa stotožňujú s programom na rozšírenie cestnej infraštruktúry, príchodom nových pracovných miest, rozvojom cestovného ruchu a následný rast miezd, za okrúhly stôl, ktorý by sa mal uskutočniť tento piatok v poobedných hodinách,“ dodal kandidát s tým, že jeho ambíciou je všetkých osloviť a pozvať ich na stretnutie. Okrúhly stôl má podľa neho zadefinovať zmenu a môžu sa na ňom ôsmi kandidáti vyjadriť.

V Banskobystrickom kraji volebná komisia BBSK zaregistrovala celkom deväť kandidátov na predsedu krajskej samosprávy. Kandidatúru na župana ako prvý už vo februári oznámil podpredseda BBSK Ondrej Lunter, ktorý kandiduje ako nezávislý s podporou strán Sloboda a Solidarita, KDH, Progresívne Slovensko, SPOLU, OKS, Aliancia a strany Hlas – SD. O krajské predsednícke kreslo chcú zviesť boj aj poslanec Národnej rady SR Miroslav Suja za hnutie Republika a predseda konzervatívnej politickej strany Národná koalícia Rudolf Huliak. Štvrtým uchádzačom je poslanec Národnej rady SR Marek Kotleba za ĽSNS – brat predsedu strany Mariána Kotlebu. Ďalším je nezávislý kandidát Marek Modranský - expert pre verejnú dopravu a poslanec banskobystrického mestského zastupiteľstva. O post župana má záujem aj predseda predstavenstva SAD Zvolen Adrián Polóny, ktorý kandiduje ako nezávislý kandidát s podporou strany Smer-SD a Strany moderného Slovenska.

Po zaregistrovaní volebnou komisiou pribudli ďalší traja záujemcovia o post predsedu BBSK. Je medzi nimi moderátor Michal Albert kandidujúci za Komunistickú stranu Slovenska, študent vysokej školy Maroš Čupka za združenie Socialisti.sk a katolícky politológ a predseda Slovenskej ľudovej strany Andreja Hlinku Jozef Sásik, ktorý kandiduje aj na post primátora Banskej Bystrice.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.