POĽSKOM SA PREHNALO TORNÁDO

VIDEO: V obci Kaniow, 35 km od Slovenska sa vyskytlo tesne po 14. hodine tornádo.

Foto Facebook
Dátum 07.06.2020

V nedeľu popoludní počasie potrápilo aj Poliakov na juhu krajiny. Okolo 14.00 h. zasiahla obce Kaniów a Bestwinka veľmi silná supercelárna búrka.

Ako píše portál iMeteo.sk, tá vytvorila tornádo, ktoré napáchalo rozsiahle škody. Odniesli si to strechy domov, poškodených je podľa miestnych médií 22 domov.

Fotografie, ktoré zverejnila stránka Severe Weather Slovakia, ukazujú zdevastované ulice. Kaniów a Bestwinka sa nachádzajú neďaleko mesta Bielsko a od slovenských hraníc sú vzdialené vzdušnou čiarou približne 35 kilometrov.

Našťastie sa nikomu nič nestalo, no videá od obyvateľov zasiahnutej oblasti ukazujú, že kusy striech lietali do poriadnej diaľky.Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.