PRAGER: ĽUDIA SA PRE COVID AŽ PRÍLIŠ ĽAHKO VZDALI SLOBODY

Dennis Prager: Ľudia na celom svete začali počúvať autority a kývli na všetko, čo im prikázali. Nemôžete si pol roka otvoriť obchod či reštauráciu, ak skrachujete, máte smolu.

Foto PIXABAY/ILUSTRAČNÉ FOTO
Dátum 18.08.2021

Americký moderátor, náboženský a politický komentátor Dennis Prager vyhlásil, že Spojené štáty postupne prichádzajú o slobodu. Konzervatívec na nedávnej konferencii v maďarskom Ostrihome uviedol, že sa USA začínajú podobať na Sovietsky zväz v 80. rokoch. Boli pritom najslobodnejšou krajinou, aká kedy vznikla. Ako vyhlásil v rozhovore pre denník Štandard, tento trend je dramatický, ale nie je nový. Rýchlejší spád nabral v čase pandémie COVID-19.

Ľudia na celom svete začali počúvať autority a kývli na všetko, čo im prikázali. „Ľudia prijali obmedzenie slobody, ktoré by v inej situácii neakceptovali. Nemôžete si pol roka otvoriť obchod či reštauráciu, ak skrachujete, máte smolu,“ povedal. Výnimkou je snáď len Švédsko, kde boli opatrenia oveľa slabšie a teda aj menej obmedzovali slobodu.

Prager dodal, že ak by o týchto veciach niekto verejne písal na sociálnych sieťach, príspevky by zrejme zmazali, čo je ďalší prejav straty slobody. Konzervatívcom odporúča bojovať, čo je jediný spôsob, akým je možné vyhrať. Ak prestanú bojovať, Amerika sa stratí. Zároveň upozornil, že konzervatívci sa boja. Vedie ich k tomu strach zo straty práce, reputácie či rodiny. „V USA sa asi tretina dospelých nerozpráva so svojimi rodičmi, väčšinou pre politiku. Ľavicové deti sa nechcú rozprávať so svojimi rodičmi,“ povedal.

Sila médií a univerzít preniká do bežných rodín veľmi citeľne. Deti podľa neho neznášajú láskyplných konzervatívnych rodičov, pretože majú „vymyté mozgy“ vysokými školami a médiami. USA už nevníma ako model pre ostatné krajiny. Tamojšia ľavica sa v skutočnosti nezaujíma o svet. Snaží sa len prebrať moc v USA.

Prager vníma situáciu v Maďarsku ako zdroj nádeje. Stredná a východná Európa sú podľa neho kľúčom pre budúcnosť Západu. Komunizmus nás totiž naučil, čo je zlo. Liberáli podľa neho v zlo neveria alebo sú naivní. „Ľavica je zlo, liberáli sú naivní. U vás je menej naivných ľudí,“ vysvetlil. Komentátor navštívil Slovensko po prvý raz a veľmi sa mu zapáčilo. Dokonca mu napadlo, že by sa USA mali rozdeliť tak, ako kedysi Československo. Konzervatívci budú Slovensko a ľavica Česká republika.

 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.