PRÍBEH AKO Z FILMU: MUŽ ŽIJE NA LETISKU UŽ VIAC AKO 100 DNÍ

Zúfaly muž napísal na svojom Facebooku: Som Európan z Estónska a uviazol som na Medzinárodnom letisku Manila na viac ako 100 dní. Potrebujem akúkoľvek pomoc, aby som sa odtiaľto dostal.

Foto Facebook
Dátum 08.07.2020

„Som Európan z Estónska a uviazol som na Medzinárodnom letisku Manila na viac ako 100 dní. Potrebujem akúkoľvek pomoc, aby som sa odtiaľto dostal," píše zúfalý muž na svojom profile na Facebooku. Nejde pri tom o žiadny žart. Roman Tromifov prežíva v reálnom svete príbeh fiktívnej postavy Viktora Navorského z filmu Terminál v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom.

Turista pricestoval z Bangkoku do Manily 20. marca tohto roka. Nepovolili mu vstup do krajiny, pretože Filipíny mu pozastavili vstupné víza pre pandémiu koronavírusu. Nemohol však ani vycestovať niekam inam, pretože spoločnosť AirAsia zrušila všetky svoje lety a do Estónska sa nemá ako dostať.Podľa jeho slov mu vzali pas a musí počkať na uvoľnenie karanténnych opatrení. Nedokáže mu vraj pomôcť ani estónsky konzulát. Na letisku tak uviazol a žije tu už 110 dní, uviedol Daily Mail. 

„Som človek so zdravotným postihnutím, a môj zdravotný stav sa tu stále zhoršuje z dôvodu slabej výživy, nedostatku slnka a čerstvého vzduchu," priznáva na Facebooku.Trofimov ďalej tvrdí, že estónske veľvyslanectvo nebolo schopné zabezpečiť jeho repatriáciu, hoci úradníci tvrdia, že evakuačný let odmietol. Podľa neho to bolo úplne inak. Ambasáda mu ponúkla let do Amsterdamu, ale pýtala za to 1 500 dolárov (vyše 1 300 eur). S touto ponukou nesúhlasil. Teraz musí žiť na letisku a tvrdí, že sa cíti ako väzeň. Žiada preto o pomoc.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.