PROCES POLITIZÁCIE POLÍCIE SA ZAČAL

Peter Pellegrini: Skutočnosť, že Milan Lučanský nedôveruje súčasnému vedeniu ministerstva vnútra, potvrdzuje naše obavy, že sa začal proces politizácie polície s cieľom účelovo slúžiť novej moci.

Text FACEBOOK
Foto TASR/Pavel Neubauer
Dátum 30.06.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Peter Pellegrini 30. júna 2020.

PROCES POLITIZÁCIE POLÍCIE SA ZAČAL

S veľkým poľutovaním som dnes prijal rozhodnutie policajného prezidenta Milana Lučanského ukončiť pôsobenie vo funkcii. Vážim si jeho rozvahu a skúsenosť na poste, pretože odštartoval očistu politického a spoločenského života. Pod jeho vedením si polícia uvoľnila ruky, bola objasnená vražda dvoch mladých ľudí, rozložila sa sieť vyvolených, ktorí skončili vo väzbe a čaká ich spravodlivý súd. Pripomínam, že svojimi rozhodnutiami dôsledne napĺňal myšlienku "padni komu padni". 

Skutočnosť, že Milan Lučanský nedôveruje súčasnému vedeniu ministerstva vnútra, potvrdzuje naše obavy, že sa začal proces politizácie polície s cieľom účelovo slúžiť novej moci. 

Ďakujem Milanovi Lučanskému za dva roky korektnej a intenzívnej spolupráce a želám mu veľa úspechov v jeho ďalšej osobnej a profesionálnej kariére.

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Tomáš Taraba 30. júna 2020.

Kritizovať a očierňovať všetkých naokolo je ľahké a nekonečne lákavé. Pán Lučanský bol podľa mňa doposiaľ najlepší policajný prezident a to sa dá konštatovať na základe objektívnych výsledkov. Táto vláda je zatiaľ majsterkou v plošných odvolávaniach, ktoré pramenia v snahe politizovať všetko a to aj v rozpore s predvolebnými sľubmi. Na druhej strane dobrá správa je, že netransparentnosť a dosadzovanie penťakov na funkcie vyvoláva pohoršenie a veľa kvalitných ľudí sa plánuje zapojiť sa do politiky.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne