PUTINA PODPORUJE 80 PERCENT NÁRODA

Imrich Kovačič: Tak ako si celá Európa pred 2. svetovou vojnou ľahla pod Hitlera, tak si v časoch 3. svetovej hybridnej vojny ľahla pod hegemóna USA

Foto sita/ap
Dátum 26.12.2022

Počas vašej profesionálnej kariéry ste mali k dispozícii množstvo analytických informácií o globálnych politických procesoch. Máte dnes k dispozícii dostatok informácií o tom, aká je situácia v Rusku?

Rusko dnes žije v takom istom liberálnom kapitalistickom systéme ako my všetci. Rozdiel je len v tom, že im vládne ten „autokratický diktátor“ Putin, ktorého však podporuje 80 percent národa, zatiaľ čo na Slovensku vládnu slobodne zvolené bábky v rukách svojich proamerických majiteľov, ktorým zas 80 percent národa úplne nedôveruje. Z Ruska každý rok odchádzalo na Západ viac ako 200 miliárd dolárov vo forme dividend. To musel Západ obetovať, a tak im tento rok bezprecedentne ukradli rovno 300 miliárd USD zahraničných aktív. Ako povedal Puškin: „Rusko má toľko zdrojov, že ho nemožno úplne vykradnúť.“ No a tento fakt zožiera najmä „majiteľov peňazí a vládcov tohto sveta“, a to už viac ako tisíc rokov. Aj preto je dnes svet v strašnej globálnej hybridnej vojne.

Konflikt je však teraz najmä na Ukrajine…

Carl von Clausewitz povedal, že vojna je len pokračovanie politiky inými prostriedkami. A všetko, čo sa dnes vo svete deje, bolo vopred naplánované a pripravené. Keď plánovali Anglosasi vojenský konflikt s Ruskom, hľadali pre to čo najvhodnejšie podmienky. V rokoch 1995 – 1996 si nechali urobiť prieskum, ktorá z 15 bývalých zväzových republík ZSSR najviac nenávidí Rusov. A hádajte, kto sa stal víťazom konkurzu? Áno, bola to Ukrajina.

Chcete povedať, že sa to začalo už niekde v deväťdesiatych rokoch minulého storočia?

Vtedy sa začala iba príprava na dnešnú vojnu. Do roku 2014 tam naliali dohromady vyše päť miliárd USD, ako to vykričala Victoria Nullandová. Vytvorili sieť viac ako 1 200 mimovládnych organizácií a vychovali tam novú generáciu fašistov. Celé je to úplne zvrátené. K pamätníku holokaustu Babyn jar v Kyjeve dokonca vedie bulvár veliteľa radikálnych ukrajinských nacistických oddielov Romana Šuchevyča, ktorý sa za mostom bližšie k pamätníku mení rovno na ulicu Stepana Banderu. Týchto dvoch radikálnych nacistov tam pomaly uctievajú ako hrdinov. Pritom ich Norimberg uznal vinnými z pogromov a odsúdil ich. Takéto konanie je nielen neľudské, ale priamo v rozpore s medzinárodným právom. Ale o tom sa v našom mainstreame nedočítate.

Chcete teda povedať, že zásah Ruska na území Ukrajiny je legitímny?

Vojnu odsudzujem. Vojna je jednoznačne nástroj „majiteľov peňazí a pánov sveta“ a v každej vojne ide iba o to, ako zlikvidovať svoje astronomické dlhy na úkor obyvateľstva planéty. Čiastočne sa tým snažia vyriešiť depopuláciu a hlavne zas čo-to zarobiť. Je to diabolský plán a každá vojna je zlo!

Rozhovor s Imrichom Kovačičom, bezpečnostným analytikom a bývalým špeciálnym spravodajcom, ktorý žil väčšinu svojho života na Slovensku a teraz sa vraj radšej zdržiava v neďalekom zahraničí, kde sa podľa svojich slov cíti oveľa viac doma a kde vraj dýcha skutočnú slobodu.

Poďme však na opačný koniec planéty. Máte bližšie informácie aj o situácii v USA?

Situácia v USA je veľmi kritická, a to je jeden z hlavných dôvodov, prečo si Američania nemôžu dovoliť vojnu ani s Ruskom a už vôbec nie s Čínou. Ako by povedal Winston Churchill, Rusko je pre nich protivník a Čína ekonomický súper, lenže ich najväčší nepriateľ je u nich doma. Stojí im priamo za chrbtom. Americká spoločnosť je rozdelená cez celé spektrum sociálneho, hospodársko-ekonomického, politického a vojenského života. V demografii sú proti sebe Afroameričania a Hispánci proti bielej rase. V politike sú to zas republikáni proti demokratom, pričom republikáni sú naviac rozpoltení ešte vnútri strany a demokrati sa stali rasistami proti bielemu obyvateľstvu. Vojensko-zbrojársky priemysel bojuje proti finančnému kapitálu. Dlh štátu presiahol 31 triliónov dolárov, spotrebiteľská inflácia je na úrovni okolo 10 percent a inflácia výrobného sektora presahuje 30 percent. Korupcia dosiahla historické maximá, cez opakované audity nevedia zdokladovať až neuveriteľných 60 percent prostriedkov na zbrojenie. Nikto nikomu nič neverí a všetci sa šialene nenávidia. Nálada v celej spoločnosti je na maximálnych negatívnych emóciách. V tomto stave nevedia odlíšiť ani pravdu od lži. Hrozí, že čoskoro sa budú k sebe správať ako fanatickí džihádisti.

Opisujete to, ako keby boli USA v rozklade, ale stále sú globálnym hegemónom. Ako to vysvetlíte?

Tak ako si celá Európa pred 2. svetovou vojnou ľahla pod Hitlera, tak si v časoch 3. svetovej hybridnej vojny ľahla pod hegemóna USA. Pýtate sa, ako je to vôbec možné? Nikým nevolení úradníci v Bruseli jednoducho zapredali obyvateľstvo, ktorému majú slúžiť. Masa týchto úradníkov rastie priam závratným tempom. Kým pred tridsiatimi rokmi ich bolo v Bruseli okolo 15-tisíc, dnes ich je vyše 60-tisíc. V raste administratívneho aparátu je lepší už iba magistrát Bratislavy. Ten sa za štyri roky zdvojnásobil. Trend je jasný. Majú jedinú úlohu a tú plnia podľa plánu: cez absolútnu kontrolu ľudí voviesť národy EÚ do projektu Nového svetového poriadku (NWO).

Musí slovenská vláda rešpektovať všetko, čo nám EÚ nariadi?

Nuž táto súčasná slovenská nekompetentná politická vládna elita sú len novodobí janičiari. Tak ako to pomenoval Samo Chalupka v svojom diele Turčín Poničan: „… Turčín horší Turka!“ V celom tomto kontexte sa tak asi najviac hodí jeho najznámejšia hymna Mor ho! Hrozí však, že k tomuto už nestihne dôjsť a všetkých nás tieto globálne zmeny zomelú ako mäso na čevapy.

Našich čitateľov trápi aktuálna situácia a mnohí už dnes začínajú byť skeptickí. Ako sa vieme z tejto mizernej situácie dostať von?

Vaši čitatelia sú na tom relatívne dobre, lebo čítajú skutočne nezávislé médium. Extra plus je ako žiarivé svetlo majáka v temnote rozbúreného mora množstva rôznorodých polopravdivých informácií. Aj tento náš rozhovor je jasným príkladom, že sa nebojíte diskusie a podporujete dialóg. Napokon, to bola jedna zo základných požiadaviek novembra 1989. Už viac ako 33 rokov tu však ten ozajstný a slobodný dialóg chýba. O tom, ako funguje náš mozog, toho stále veľa nevieme, no vieme, že čítanie je najlepšou potravou pre mozog, pre rozvoj myslenia. Po čítaní je na druhom mieste odborná diskusia k danej téme. To sú skutočné závery vedeckých výskumov, o ktorých sa u nás takmer vôbec nepíše. Odporúčam preto všetkým veľa čítať a nebáť sa diskutovať. Strach nahráva tým, ktorí nás chcú cez neho ovládať. Treba otvorene hovoriť presne to, čo si myslíme. Čudovali by sme sa, ako veľa ľudí v našom okolí si myslí presne to isté čo aj my. A práve toho sa niektorí z tých mocných skutočne boja.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.