RADAČOVSKÝ: MALI SME DVOCH ŠPEKULUJÚCICH PREZIDENTOV

Miroslav Radačovský, poslanec EP a predseda strany Slovenský PATRIOT: Mali sme dvoch občianskych, taktizujúcich alebo laicky povedané, špekulujúcich prezidentov, ktorí si chceli zachovať tvár a jednému z nich sa to neoplatilo.

Foto ARCHÍV EXTRA PLUS
Dátum 25.06.2023

Funkčné obdobie prezidenta SR zvyčajne končí dvoma spôsobmi: 1. Prezident absolvuje dve funkčné obdobia, je dvakrát úspešný vo voľbách a môže o sebe tvrdiť, že bol do funkcie prezidenta chcený. Má dobrý kredit na domácej i zahraničnej scéne, je akceptovateľný a má, pokiaľ chce, pred sebou ďalšiu politickú budúcnosť.

2. Druhý spôsob ukončenia vo funkcii prezidenta nie je pre jeho budúce možné pôsobenie dobrý, ba priam je najhorší. Prezident absolvuje jedno volebné obdobie a v uchádzaní sa o post prezidenta v druhom volebnom období je neúspešný. Odchádza z politickej scény porazený, občanmi nechcený a nemôže o sebe povedať, že bol najlepším prezidentom, akého Slovensko malo. Jednoducho, uchádzať sa opätovne o post prezidenta je riskantné. Prezident riskuje, že nemusí byť zvolený, že mu padne gloriola a niekedy umelo vytvorená povesť toho najlepšieho prezidenta.

3. Preto existuje, obyčajne dobrými marketingovými poradcami spracovaný tretí spôsob, kedy prezident ostane na domácej politickej scéne, ale predovšetkým v zahraničí, tým najlepším, národom chceným, avšak nemôže sa zúčastniť volieb v druhom funkčnom období z osobných, zdravotných alebo rodinných dôvodov. A marketingové agentúry, poradcovia, urobia takému nekandidujúcemu prezidentovi dobrý PR. Budú tvrdiť – bol to najlepší prezident, akého kedy Slovenská republika mala - a bol by aj naďalej najlepším, avšak z osobných dôvodov sa volieb nemohol zúčastniť, ale v politike ešte nekončí.

Nápadne mi to pripomína konanie bývalého prezidenta Kisku v čase, keď som ako sudca rozhodol, že je povinný vrátiť nezákonným spôsobom získané pozemky. Proti rozsudku sa neodvolal, ale dal sa verejne počuť, že keby sa chcel odvolať, tak by určite spor vyhral. Jednoducho, mal si sa, chlapče, odvolať a nie špekulatívne tvrdiť, že bol by som úspešný, ale odvolať sa z osobných dôvodov nechcem.

Rovnaký scenár ako u pani prezidentky, rovnaký spôsob od rovnakej marketingovej agentúry štátu, ktorý nechcem ani menovať, aby náhodou Grigorij Mojsejevič nevyskočil z kože. A možno sa vo svojej úvahe mýlim a mýlia sa aj poradcovia p. prezidentky z Progresívneho Slovenska. Ale vždy je pre Slovensko a jeho budúcnosť lepšie, pokiaľ sa vo svojom uvažovaní mýlim ja aj Progresívne Slovensko, ako keby sa mali dať pomýliť občania Slovenska pri voľbách do NR SR a pri voľbách prezidenta SR.
Mali sme dvoch občianskych, taktizujúcich alebo laicky povedané, špekulujúcich prezidentov, ktorí si chceli zachovať tvár a jednému z nich sa to neoplatilo. Ľudia to pochopili a došpekuloval. Pokiaľ sa týka druhého občianskeho prezidenta, teda p. prezidentky, budúcnosť ukáže, či jej takýto taktický ťah vyšiel alebo nie. Avšak s určitosťou verím, že občania Slovenska to vedia posúdiť najlepšie.
Slovensko, hlavu hore!
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.