RADAČOVSKÝ: MÉDIÁ NEMÔŽU ROZHODOVAŤ O VINE ALEBO NEVINE!

JUDr. Miroslav Radačovský, predseda strany Slovenský PATRIOT a poslanec Európskeho parlamentu: Vo veci Kočnera je možné podať odvolanie. A pokiaľ sa na základe jasných a nespochybniteľných dôkazov skutočne preukáže, že objednávateľom vraždy bol Kočner alebo aj niekto iný, tak za takúto vraždu dvoch nevinných ľudí mu treba uložiť čo najprísnejší trest.

Foto EXTRA PLUS ARCHÍV
Dátum 23.05.2023

Je pozoruhodné, ako sa verejnosť, médiá a diskutujúci v TV bavia o tom, ako a prečo rozhodol súd vo veci obž. Kočnera. Či rozhodol správne, či nesprávne a prečo oslobodil.
Ako bývalý sudca určite s väčšími skúsenosťami ako diskutujúci, ale aj samotní moderátori, môžem len sucho konštatovať. Aký dôvod by mal sudca, senát, neuznať Kočnera vinným, pokiaľ by dôkazy, ktoré boli súdu obžalobou predložené, boli také jasné a nepochybné, aby súd mohol konštatovať, že žalovaný sa skutku dopustil, je vinný a uložil mu trest.

Je potrebné nie rozprávať o tom, prečo súd rozhodol tak, ako rozhodol. Je potrebné rozprávať o tom, prečo orgány činné v trestnom konaní, obžaloba, nepredložili súdu jednoznačné a pochybnosti nevzbudzujúce dôkazy, na základe ktorých by súd mohol rozhodnúť, že Kočner je vinný. Na základe dôkazov a nielen preto, že je to Kočner.

Svojho času som ja vo veci rozhodol v neprospech Kisku nie preto, že to bol Kiska. Rozhodol som preto, lebo na súde boli jednoznačné a nespochybniteľné dôkazy, že Kiska konal v rozpore so zákonom. Pokiaľ by takéto dôkazy neboli, nemohol by som predsa rozhodnúť proti Kiskovi len preto, že sa mi nepáčilo, ako sa správa v úrade prezidenta.

Avšak najhoršie je, keď niekoho označia za vinného alebo nevinného médiá, mimovládky alebo tzv. investigatívni novinári. To už je potom spoločnosť totálne zmätená a neuverí ničomu, ani súdom, ani prokuratúre, ani orgánom činným v trestnom konaní.

Spomeňme si trošku na minulosť a spýtajme sa akéhokoľvek občana, či prezidentovho syna Kováča zavliekol do cudziny Lexa a či mal v tom prsty Mečiar, 80% občanov vám odpovie, že áno a pritom ešte nikto nevidel právoplatný rozsudok, že tomu tak bolo, ba ani dôkazy v spise obsiahnuté. Predstavme si, hoci len teoreticky, že by súd na základe dôkazov a len na základe dôkazov, rozhodol, že Lexa a Mečiar sú nevinní. To by asi verejnosť, investigatívci a niektoré médiá šaleli.

Blogerom a samozvaným právnikom na sociálnych sieťach, ako aj všelijakým konšpiračným médiám a FB-vým konšpirátorom rozumiem. Ale tí nech sa hrajkajú, keď nemajú čo robiť, veď v skutočnosti sa poriadnou prácou asi nikdy neživili. Ale tie tzv. hlavné médiá a tí tzv. investigatívni novinári, ale aj redaktori v TV reláciách a ich diskutujúci, by mali vedieť jednu základnú vec. A to, že v zmysle medzinárodno-právnych štandardov civilizovaných štátov platí prezumpcia neviny a o nikom, kto nebol právoplatne uznaný vinným, nemožno hovoriť, že vinným je a presviedčať o tom verejnosť.

Nakoniec, vo veci Kočnera je možné podať odvolanie. A pokiaľ sa na základe jasných a nespochybniteľných dôkazov skutočne preukáže, že objednávateľom vraždy bol Kočner alebo aj niekto iný, tak za takúto vraždu dvoch nevinných ľudí mu treba uložiť čo najprísnejší trest.
Keď počúvam tie rozpravy a písomné prejavy ohľadom Kočnera, tak sa mi zdá, že na Slovensku existuje jediná politická strana, ktorá pozná právo, vie čo je právny štát a to je strana Slovenský PATRIOT.


 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.