RADAČOVSKÝ: OBČAN NECHCE VLÁDNUŤ, STAČIA MU ŠTYRI KRÚŽKY A TVÁRE SPASITEĽOV

Miroslav Radačovský, poslanec EP a predseda strany Slovenský PATRIOT: Prvý bod základných programových cieľov strany Slovenský PATRIOT je zmena volebného systému z pomerného na väčšinový. Ale občanov, javí sa, tento bod programu neoslovil.

Foto archív extra plus
Dátum 26.06.2023

Prezidentská kampaň p. Kisku mala hlavný slogan – Spolu porazíme Fica! Posledné voľby mali slogan ten istý – Porazíme Fica! Súčasná predvolebná kampaň, predovšetkým zo strany PS, sa nesie v znamení – Porazíme Fica! A keď ho porazíme, dáme do poriadku zdravotníctvo, školstvo, sociálny systém, dôchodky, zahraničnú politiku, teda všetko. Najprimitívnejší spôsob vedenia kampane, v zmysle kto koho z politikov porazí. Ale pre ľudí lákavý, ľudia majú radi hry a zápasy.

Neviem sa vyjadriť, kto bude porazený a kto neporazený. Skôr sa mi javí, že vzhľadom na medzinárodnú situáciu, energetickú a finančnú krízu, ktorá čím ďalej tým viac naberá na obrátkach, bude zo strategicko-politického hľadiska byť lepšie na strane porazeného. S určitosťou však viem, že víťazom nebude občan. Pri súčasnom zastaralom volebnom systéme ani nikdy nemôže byť. Prvý bod základných programových cieľov strany Slovenský PATRIOT je zmena volebného systému z pomerného na väčšinový. Veľmi ľahko ústavno-právne uskutočniteľná zmena a predovšetkým nič nestojaca štátnu pokladnicu a pritom stačí len vôľa politikov a politických strán túto zmenu uskutočniť.

Ale občanov, javí sa, tento bod programu neoslovil. Občan Slovenska nechce vládnuť. Spolieha sa na politikov, ktorí občanovi predložia nimi vypracovanú kandidátku, s nimi určenými 150 ľuďmi a občan môže 4 zakrúžkovať. Dobre čítate, volebné právo občana SR spočíva v tom, že má možnosť zakrúžkovať 4 kandidátov, ktorí ho budú zastupovať v parlamente. Resp. ani nebudú, pretože ako budú hlasovať, rozhodne vedenie politickej strany. Ba ani to nie. Môžu hlasovať ako chcú, podľa vlastného vedomia a svedomia a teda aj nerešpektovať voliča, ktorý ho zakrúžkoval. Skutočne zvrátený volebný systém.
Členovia strany Slovenský PATRIOT, vrátane mňa, ktorí budú na kandidátke SNS, pravdepodobne na 100. až 119. mieste, v prípade, že sa dostanú do Národnej rady SR, budú sa snažiť nájsť spojencov na presadenie zmeny volebného systému.

A keď sa členom strany Slovenský PATRIOT do NR SR nepodarí dostať a zmenu volebného systému presadzovať, nič sa nestane. Občanovi zostanú 4 krúžky, tváre spasiteľov na bilboardoch a televízna show v nedeľných politicko-spravodajských reláciách, na ktoré už ani neviem, či má chuť niekto pozerať. Ale, hlas ľudu, hlas boží. Som slovensko-rusínskej národnosti, som Slovan, občan Slovenska. Dosť ťažko chápem, ba dokonca tomu nerozumiem, prečo tie slovanské národy vždy potrebujú vodcu, politického lídra, nechcú sa podieľať na vládnutí samé. Nechcú zmenu volebného systému a možno to osloví až budúce generácie, pokiaľ pochopia, že takto sa vládnuť v štáte nedá.

Slovensko, hlavu hore!
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.