RADAČOVSKÝ: POKRYTECKÁ VON DER LEYENOVÁ ROBÍ SLUŽBU AMERIČANOM

VIDEO: Europoslanec a predseda strany Slovenský PATRIOT Miroslav Radačovský: Ursula von der Leyenová v priebehu niekoľkých hodín zmenila svoj názor na Čínu. Je to pokrytectvo alebo pragmatická služba Spojeným štátom americkým v ich úsilí ovládnuť polostrov Krym ako jeden z najvýznamnejších obchodno-strategických bodov pre Európu, Áziu a Afriku?

Foto SITA/AP
Dátum 18.04.2023

Ešte pred niekoľkými mesiacmi bola Čína pre EÚ a USA štát autokratický, nedemokratický, pod diktátom komunistickej strany, kde sa porušujú základné ľudské práva a slobody, pácha sa, podľa vyjadrenia Európskej komisie, genocída na Urgujoch a prijímali sa opatrenia a sankcie proti dovozu čínskych výrobkov a blahorečil sa Tchaiwan. Ešte pred nedávnom Európsky parlament udeľoval Sacharovovu cenu urgujskému aktivistovi Tolti Ilhamovi a Ursula von der Leyenová nešetrila slovami na zlú nedemokratickú Čínu pod vedením jej komunistickej strany.

Miroslav Radačovský je absolvent Právnickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. V roku 1981 absolvoval rigoróznu skúšku a získal titul doktor práv. Celý svoj život venoval spravodlivosti, hľadaniu pravdy a urovnávaniu sporov. Do povedomia širšej verejnosti sa dostal pri Kiskovej pozemkovej kauze, keď sa postavil na stranu práva a oklamaného a podvedeného občana. Má rusínsko-slovenské korene a zrejme z toho pramení jeho priateľstvo s menšinami, či už ide o Rómov alebo židov, za čo je neraz kritizovaný majoritným obyvateľstvom. V jeho žilách koluje slovanská krv, a tak má blízko k slovanským národom. Jeho pozitívny vzťah k Rusku neznamená, že má negatívny postoj k iným národom. Medzi liberálmi a ním je preto v tomto smere veľký rozdiel, pretože ich kladný postoj k Západu automaticky znamená záporný postoj k Východu a k Rusku. Nemá rád nenávisť a získavanie politických bodov na populistickej propagande. Hovorí, že raz sa za to politici budú musieť hanbiť. Poslanec Európskeho parlamentu Miroslav Radačovský je predsedom politickej strany Slovenský PATRIOT.

Stačila len jedna nedávna návšteva komunistickej Číny v Rusku, stačilo, že Čína vypracovala 12-bodový mierový plán na ukončenie bojov na Ukrajine a EÚ alebo skôr USA dostali strach. Dostali strach, že na Ukrajine sa nebude bojovať, že sa bude rokovať o mieri. Dostali strach z toho, že sa ich zbraňami prestanú zabíjať nešťastní Slovania, Ukrajinci a Rusi a že NATO definitívne príde o Krym.

Ursula von der Leyenová doslova v priebehu niekoľkých hodín zmenila svoj názor na Čínu a vo svojom rozsiahlom vyjadrení 30. marca pred návštevou Číny, okrem akýchsi už miernych chválospevov na Čínu, ktorá, podľa jej názoru, sa mení k lepšiemu aj s komunistickou stranou, doslovne uviedla: „Čína je fascinujúca a zložitá zmes histórie, pokroku a výziev.“

A v utorok 18. apríla do programu rokovania EP, nebol zaradený bod porušovania demokratických a ľudských práv v komunistickej Číne tak, ako to bolo doposiaľ zvykom, ale ako hlavný rokovací bod je zaradené vyhlásenie EÚ, Rady a Komisie, čuduj sa svete, pod názvom „Potreba kohorentnej stratégie pre vzťahy medzi EÚ a Čínou.“

Pokrytectvo Ursuly von der Leyenovej alebo pragmatická služba Spojeným štátom americkým v ich úsilí ovládnuť polostrov Krym ako jeden z najvýznamnejších obchodno-strategických bodov pre Európu, Áziu a Afriku? Veď v podstate od roku 2014 ide o Krym, pod zámienkou, že patrí Ukrajine, ale s podmienkou, že musia tam byť umiestnené vojenské základne NATO.

Mám v EP priateľa, španielskeho europoslanca, Carlesa Puigdemonta, žijúceho v exile v Belgicku, ktorému stále hrozí trest väzenia až na 8 rokov, pôvodne až na 15, za tzv. neposlušnosť, pretože zorganizoval úspešné referendum za nezávislosť Katalánska. Nedávno som mu povedal: „Priateľ môj, máš smolu, že Katalánsko je ďaleko od Ruska. Keby USA mali záujem umiestniť v Katalánsku vojenskú základňu NATO, tak dnes by bolo Katalánsko samostatný štát, ty by si bol jeho prezidentom a určite by ti bola prinajmenšom udelená Sacharovova cena mieru. Ale keďže USA nemajú takýto záujem, tak ti hrozí väzenie.“ On mi na to neodpovedal, pravdepodobne nevedel ako, ale priateľmi sme stále.
A pokiaľ sa týka Čínskej ľudovej republiky, jedno sa musí uznať. Tí čínski komunisti sú skutočne šikovní diplomati. Možno by sme sa mohli od nich niečo naučiť. Ale my komunistov v Národnej rade ani vo vláde nemáme. Máme však dostatok plagiátorov. Tak by mohli niektoré múdre veci aspoň od tých čínskych komunistov odpozerať a odpísať.

VIDEO ↓↓↓

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.