RAKÚSKO NAHRADÍ REŠTAURÁCIÁM STRATY, KTORÉ IM SPÔSOBÍ LOCKDOWN

Rakúska vláda poskytne firmám pôsobiacim v oblasti gastronómie a hotelierstva kompenzácie za straty, ktoré im spôsobí novembrový lockdown. Mali by dostať 80% z celkových tržieb počas vlaňajšieho novembra.

Foto Archív
Dátum 01.11.2020

Rakúska vláda poskytne firmám pôsobiacim v oblasti gastronómie a hotelierstva kompenzácie za straty, ktoré im spôsobí novembrový lockdown.

Firmy by mali dostať 80 % tržieb z vlaňajšieho novembra. "Intenzívne dolaďujeme detaily," povedala v nedeľu ministerka cestovného ruchu Elisabeth Köstingerová. "Budú predložené najrýchlejšie, ako to bude možné," doplnila. Vzhľadom na vývoj počtu infekcií podľa nej nie je žiadna alternatíva k druhému lockdownu, "ak chceme dať odvetviu nejaké vyhliadky pre ďalšie mesiace".

Náhrada až do výšky 80 % stratených tržieb je podľa Köstingerovej nástrojom na pomoc firmám, aby zvládli "tieto ťažké časy". Zdôraznila, že Nemecko počíta s kompenzáciami do výšky maximálne 75 %. Dodala, že vláda sa tiež bude snažiť iným spôsobom pomôcť firmám, ktoré vlani v novembri ešte neexistovali.

Rakúska vláda v sobotu (31. 10.) oznámila, že na budúci týždeň bude v krajine zavedený druhý plošný lockdown, ktorý má zastaviť rýchle šírenie nového koronavírusu. "Od utorkovej (3. 11.) polnoci do konca novembra bude druhý lockdown," povedal na sobotňajšej tlačovej konferencii rakúsky kancelár Sebastian Kurz

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.