RAŠI: MATOVIČOVA SLADKÁ POMSTA!

Matovič s ministrom obrany Naďom sa rozhodli oživiť ďalšiu politickú mŕtvolu. Šéfom vojenských opravovní sa má stať Ľubomír Galko.

Text FACEBOOK
Foto Archív
Dátum 11.05.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Richard Raši, 11. mája 2020.

MATOVIČOVA SLADKÁ POMSTA SULÍKOVI: GALKO ŠÉFOM VOJENSKÝCH OPRAVOVNÍ!

Matovič s ministrom obrany Naďom sa rozhodli oživiť ďalšiu politickú mŕtvolu. Za riaditeľa štátnych Vojenských opravovní Trenčín chcú vymenovať Ľubomíra Galka. Toho Galka, ktorého zo strany vyhodil Sulík a z politiky voliči. V posledných voľbách získala jeho strana biednych 0,14% hlasov a vyzeralo to, že v politike konečne definitívne skončil. Ale pre Matoviča je dobrý.

Sme v opozícii a aj by sme si užívali, ako opakovane Matovič verejne ponižuje podpredsedu vlády Sulíka. Ako Matovič vyčíta Sulíkovi nedostatok lojality k vláde a na oplátku „lojálne“ angažuje jeho úhlavného nepriateľa Galka. Ako Matovič cez médiá vyzýva Sulíka neodkazovať si cez médiá a ako sa vládna koalícia rozkladá sama zvnútra v priamom prenose. Vlastne, ako si ju rozkladá sám premiér.

Ale neužívame si to. Neužívame si to, lebo ide o toho Galka, ktorý ako minister odpočúval svojich najbližších spolupracovníkov. Odpočúval novinárov a dokonca i nejakého kamionistu, ktorý len náhodou išiel dlhšie za jeho limuzínou. Ide o toho Galka, ktorý za milióny nakúpil nepoužiteľné náhradné diely na vrtuľníky Mi-17, o toho Galka, ktorý nakúpil ako minister obrany pre armádu také pneumatiky, ktoré nesedeli na žiadne z armádnych vozidiel. A to nie sú zďaleka všetky jeho kauzy, za ktoré bol nakoniec z vlády predčasne vyhodený!

Na poníženie Sulíka je však dobrý. A to je len ďalší príznak toho, že autokratické rysy Matoviča dominujú čoraz viac. Každú nelojalitu bude verejne trestať, za každú kritiku sa pomstí. A obzvlášť v prípade, že kritik má pravdu! Dnes Matovič ponižuje Sulíka, ale zajtra príde na rad aj Kollár, či Remišová. Vláda bude vďaka patologickému správaniu premiéra neustále v polčase rozpadu, lebo dôležitejšie ako záujmy Slovenska bude to, aby bolo všetkým jasné, kto je tu šéf.

A to na začiatku ekonomickej krízy nie je pre Slovensko dobrá správa.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.