RASTISLAV SCHLOSÁR: EÚ JE ŽALÁR NÁRODOV

Vystúpenie z EÚ je pre Slovensko doslova otázkou prežitia, a to z pohľadu národného, sociálneho aj kresťanského. V EÚ sme stratili našu štátnu suverenitu. O všetkom podstatnom u nás už nerozhodujú slovenskí občania, ale Európska únia, ktorú politicky ovládajú liberáli, západní globalisti a medzinárodní finančníci. Málokto si dnes uvedomuje, že nezávislosť, ktorú sme získali v roku 1993, je od vstupu do EÚ a prijatia Lisabonskej zmluvy už len minulosťou. 

Foto ARCHÍV
Dátum 24.09.2023

Narodil sa 28. mája 1984 v Bratislave, kde vyštudoval Strednú priemyselnú školu dopravnú. Je absolventom Univerzity Komenského v Bratislave, kde získal titul doktor práv (JUDr.). Po skončení štúdií pracoval v Sociálnej poisťovni. Od roku 2014 pôsobil na viacerých vedúcich pozíciách na Úrade Banskobystrického samosprávneho kraja, kde sa zaoberal najmä agendou verejného obstarávania. Ako nominant Mariana Kotlebu sa podieľal na úspechoch, dosiahnutých v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Prácu v BBSK ukončil na pozícii zástupcu riaditeľa Úradu BBSK. V súčasnosti je už druhé volebné obdobie poslancom NR SR za Ľudovú stranu Naše Slovensko. V parlamente pôsobí ako podpredseda Mandátového a imunitného výboru NR SR a je tiež členom Ústavnoprávneho výboru NR SR. Patrí k spoluzakladateľom politickej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko, kde aktuálne zastáva post generálneho tajomníka strany, v septembrových voľbách kandiduje z druhého miesta. JUDr. Rastislav Schlosár.

Nedávno ste vystúpili na konferencii SLOVEXIT, ktorá sa zaoberala vystúpením SR z Európskej únie. Prečo si myslíte, že by sme tak mali urobiť?

Vystúpenie z EÚ je pre Slovensko doslova otázkou prežitia, a to z pohľadu národného, sociálneho aj kresťanského. V EÚ sme stratili našu štátnu suverenitu. O všetkom podstatnom u nás už nerozhodujú slovenskí občania, ale Európska únia, ktorú politicky ovládajú liberáli, západní globalisti a medzinárodní finančníci. Málokto si dnes uvedomuje, že nezávislosť, ktorú sme získali v roku 1993, je od vstupu do EÚ a prijatia Lisabonskej zmluvy už len minulosťou. Dokonca do Ústavy SR domáci zradcovia pretlačili čl. 7 ods. 2, podľa ktorého sú všetky tie nezmyselné a často likvidačné nariadenia a smernice EÚ nadradené slovenským zákonom. Kolóniou Bruselu sme tak nielen fakticky, ale aj de iure. To, že Slovensko má dnes rozvrátené poľnohospodárstvo a potravinárstvo, náš trh zaplavuje odpad zo zahraničia a našu pôdu skupujú cudzinci, je priamym následkom nášho členstva v EÚ. To isté platí o vysokých cenách elektriny a ďalších energií. Slovenské rodiny navyše už čoskoro na vlastných peňaženkách naplno pocítia, čo to znamená bruselský diktát, keď im EÚ zakáže autá so spaľovacími motormi, či dokonca kúrenie drevom a plynom. Nehovoriac o tom, ako nám Brusel nanucuje nebezpečných ilegálnych migrantov a zvrátenú agendu LGBT deviantov, namierenú proti našim tradičným národným a kresťanským hodnotám. Jednoducho, ak chceme ochrániť naše rodiny a budúcnosť našich detí pred totálnym sociálnym, národným a kresťanským úpadkom a rozvratom, niet inej cesty, ako z EÚ čo najskôr vystúpiť. EÚ totiž nie je reformovateľná, ako hlása utopicky Uhrík z hnutia Republika. Naopak, tento moloch a žalár národov zjavne smeruje k ešte väčšej centralizácii na úkor členských štátov, s tým, že konečným cieľom globalistov je vytvoriť z EÚ federatívny superštát – tzv. Spojené štáty európske. To je to jadro Európskej únie, v ktorom by tak veľmi chcel vidieť Slovensko Robert Fico a ďalší „eurohujeri“. To však my Kotlebovci zásadne odmietame!

Môžeme si dovoliť vystúpiť z tohto zoskupenia a máte predstavu, ako je to možné zrealizovať a v akom časovom horizonte?

Neexistujú žiadne právne prekážky, pre ktoré by sme z EÚ vystúpiť nemohli. To, že je to možné aj v praxi, už ukázala nedávno Veľká Británia. Keď bol možný brexit, možný bude aj slovexit. Iné európske štáty zase nikdy v EÚ neboli a fungujú po politickej aj hospodárskej stránke. Napríklad Nórsko, Švajčiarsko, Island či maličké Lichtenštajnsko. Ak by sme aj hneď po septembrových voľbách začali proces vystúpenia z Európskej únie, bude to záležitosť možno až na niekoľko rokov. Ľudia sa vôbec nemusia báť nejakých šokov alebo skokových zmien, pretože by to tak jednoducho nebolo. Štátnu a národnú suverenitu, a tiež hospodársku a politickú samostatnosť by sme obnovovali postupne, krok za krokom.

Viete si predstaviť, že by sa k nám pridali aj ďalšie štáty V4 – to znamená Maďarsko, Poľsko či Česká republika?

Odpor voči politike Európskej únie rastie všade priamo úmerne s tým, ako Brusel čoraz viac likviduje národné štáty a rozbieha proces výmeny pôvodného obyvateľstva. Všetky ostatné krajiny V4 majú v otázke vystúpenia z EÚ pred Slovenskom jednu obrovskú výhodu – nie sú súčasťou eurozóny, tzn. ponechali si svoju národnú menu, svoje národné peniaze, a neplatia eurom. Takže logicky, možno prvý krok k vystúpeniu z EÚ by mohlo byť obnovenie slovenskej koruny. Presne tak, ako o tom hovorí ekonóm s reálnymi skúsenosťami a náš kandidát Marián Tkáč.

Strana Kotlebovci – ĽS Naše Slovensko dlhodobo navrhuje vystúpenie SR z NATO. Za akých podmienok z tohto paktu vieme vystúpiť?

Proces vystúpenia z NATO je ešte jednoduchší ako v prípade Európskej únie. Budúci rok 29. marca uplynie 20 rokov od nášho vstupu do NATO. Práve po 20 rokoch sa skončí zmluvná viazanosť a Slovensko má jedinečnú a veľmi jednoduchú možnosť, ako z NATO úplne elegantne vystúpiť. Ľudia asi však ani len netušia, že na to, aby sme vystúpili z NATO, musíme poslať list priamo americkej vláde do Washingtonu. Ak by to po voľbách bolo v rukách Ľudovej strany Naše Slovensko, okamžite tak urobíme!

Môže si SR dovoliť neutralitu a pridať sa k takým štátom, ako je Švajčiarsko a Rakúsko?

Jediné, čo si Slovensko nemôže dovoliť, je vojna, ktorá by znamenala konečnú pre náš štát a národ. Naopak, vyhlásenie trvalej vojenskej neutrality je cesta, ako sa vyhnúť akýmkoľvek vojenským konfliktom, ktoré sa nás nijako netýkajú. Neutralita nie je teda o tom, či sa v prípade vojny lepšie ubránime sami alebo prostredníctvom spojencov. Neutralita je o tom, aby sme neboli zatiahnutí do žiadnej vojny, aby sme sa vôbec nemuseli brániť, pretože ak už raz vo vojne budeme, škody pre nás budú nevyčísliteľné. Napokon, čo budeme mať z toho, keby nás hoci aj celé NATO prišlo brániť, keď budeme vo vojne, v ktorej by sme, nebyť nášho členstva v NATO, vôbec nemuseli byť? Bez ohľadu na výsledok nám to životy našich mužov, žien a detí nevráti. Z pohľadu ekonomiky je náš recept veľmi jednoduchý. Peniaze, ktoré dnes investujeme do rozvoja ozbrojených síl ako súčasti NATO, budeme dávať do rozvoja nezávislej a národnej Armády Slovenskej republiky.

Čo by to znamenalo z globálneho hľadiska, ale aj v súvislosti s aktuálnymi udalosťami na Ukrajine?

Pre Slovensko a Slovákov by to znamenalo zachovanie mieru a záchranu Slovenska pred vojnou s Ruskom. Nikto príčetný dnes už totiž nepochybuje o tom, že ak v NATO zotrváme, skôr či neskôr budeme zatiahnutí do vojny s Ruskou federáciou, ktorú sa organizácia NATO svojou dlhodobou politikou snaží za každú cenu vyvolať. Je zarážajúce, že okrem Ľudovej strany Naše Slovensko žiadna iná politická strana na Slovensku nežiada vystúpenie zo zločineckej organizácie NATO.

Stretávate sa s občanmi v rámci celého Slovenska, diskutujete s ľuďmi aj o téme vystúpenia z EÚ, s akými reakciami sa stretávate a s čím sa občania na vás obracajú, čo ich najviac trápi?

Záleží na tom, koho stretnete. Ak dnes napríklad diskutujete so slovenskými farmármi, len ťažko nájdete niekoho, kto by Európsku úniu a jej politiku obhajoval. Ľudia s obavami sledujú snahy vlád členských krajín Európskej únie likvidovať chov hovädzieho dobytka, obmedzovať chov oviec a celkovo živočíšnu výrobu. To všetko v mene šialenstva s názvom Green Deal, alebo tiež tzv. Zelená dohoda. Súčasťou Zelenej dohody je aj zavádzanie nových daní na staršie nehnuteľnosti, domy a chaty, len preto, že kúria pevným palivom. Ľudia sa nás pýtajú na náš postoj a niekedy sme veľmi milo prekvapení, keď napr. 80-ročná babička niekde na jarmoku príde do nášho stánku a povie: „Chlapci, ak vy ustúpite, už nebude nikoho, kto by nás pred šialenstvami z Európskej únie chránil a bránil.“ Takýchto momentov som zažil niekoľko, a preto aj na tomto mieste úplne zo srdca hovorím: My Kotlebovci nikdy Európskej únii neustúpime! Vystúpenie z Európskej únie a NATO je pre nás základná programová priorita, v ktorej na rozdiel od ostatných my žiadne kompromisy robiť nebudeme.

Neraz ste povedali, že EÚ nás obrala o národnú suverenitu a veľkú časť zvrchovanosti. Čo to znamená pre národnú identitu?

Už Ľudovít Velislav Štúr povedal, že národy, „ktoré nestavia všetko na udržanie svojho vlastného života a samostatnosti, musia vstúpiť do služieb iných a nakoniec v nich zaniknúť“. A tieto slová sú aktuálne aj dnes. Ak neobnovíme našu suverenitu a budeme neustále slúžiť cudzím, je len otázka času, keď stratíme našu národnú identitu a ako národ zanikneme. Ako poslanci za Ľudovú stranu Naše Slovensko sme niekoľkokrát v parlamente predkladali úpravy Ústavy SR tak, aby z nej bol vylúčený článok 7 odsek 2, ktorý hovorí o nadradenosti práva Európskej únie pred slovenskými zákonmi. Žiaľ, našu iniciatívu poslanci zo strán Smer a SNS v čase, keď o tom mohli rozhodnúť, nikdy nepodporili. Preto, keď dnes vidím niekoho z týchto strán kritizovať Európsku úniu, nemôžem to hodnotiť inak ako lacné divadlo s cieľom oklamať národne cítiacich voličov.

Hovoríte, že okrem národnej suverenity sme prišli aj o potravinovú sebestačnosť. Dnes je SR sebestačná len v 38 percentách. Ročne dovezieme na Slovensko potraviny za viac ako 5,5 miliardy eur. S akými riešeniami prichádzate, aby sme zabránili tomuto dovozu?

V prvom rade musíme mať opäť samostatnú colnú politiku, aby sme mohli prostredníctvom ciel regulovať množstvo potravín dovezených zo zahraničia. Dnes totiž výšku ciel určuje Brusel a pri dovozoch z iných členských štátov EÚ dokonca clá v mene „voľného trhu“ celkom zrušil. Našich poľnohospodárov a potravinárov tiež chceme podporiť tým, že zavedieme povinné zastúpenie slovenských výrobkov na pultoch obchodných reťazcov vo výške 75 percent, no najmä tak, že zavedieme nulovú DPH na potraviny a poľnohospodárske produkty, vyrobené na Slovensku. Zavedieme podporu na zamestnávanie ľudí v poľnohospodárstve a potravinárstve tak, aby sme vytvorili minimálne 100-tisíc nových pracovných miest, najmä pre dlhodobo nezamestnaných. Týmto opatrením spravíme z ľudí, ktorí sú dnes záťažou pre sociálny systém, plnohodnotných účastníkov trhu práce, ktorí už nebudú len naťahovať ruku, ale naopak, začnú produkovať hodnoty, platiť dane a odvody. Samozrejme, všetky tieto opatrenia na podporu slovenských poľnohospodárov a potravinárov nám dnes Brusel nedovolí, a práve preto hlásame, že jedinou možnosťou, ako obnoviť potravinovú sebestačnosť, je vystúpiť z Európskej únie!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.