REHABILITÁCIA STÚPENCOV NACIZMU

Anna Belousovová, predsedníška NAS: Táto ukrajinská cesta pre Slovensko sa mi vôbec nepáči.

Foto EXTRA PLUS
Dátum 01.07.2022

Niekdajšia prvá dáma národnej politiky, bývalá podpredsedníčka NR SR a dnes predsedníčka strany NAS na sociálnej sieti upozornila na konanie prezidentky Zuzany Čaputovej v súvislosti s odovzdávaním najvyšších štátnych vyznamenaní. „Pred pár dňami šokoval slovenskú verejnosť škandál okolo udelenia najvyšších štátnych vyznamenaní Radu Ľudovíta Štúra 1. triedy in memoriam trom predstaviteľom ľudáckeho vojnového režimu Albertovi Púčikovi, Antonovi Tunegovi a Eduardovi Tesárovi. Títo traja ocenení za ich – citujem slová hlavy štátu – ,životný príbeh, ktorý priniesol dobro, ľudskosť, prospech a nádej spoločnosti‘, boli nadšení členovia mládežníckej organizácie HSĽS a počas SNP pôsobili ako udavači, ktorí spolupracovali s nemeckými okupantmi na potlačení SNP! Ktovie, koľko nevinných životov mala na svedomí ich udavačská činnosť. Teraz sa z nich ,niekto‘ pokúša vyrábať hrdinov a bojovníkov za národ.

De facto ide o rehabilitáciu stúpencov nacizmu. Po prepuknutí škandálu sa objavili informácie o tom, ako bola prezidentka šokovaná, uvedená do omylu svojimi poradcami a ako dá celú vec prešetriť. Médiá písali, že sa prezidentka hnevá či dokonca zúri atď.

A čo sa stalo? Nič! Vyznamenania im zostanú! Keď som sa dozvedela, koho prezidentka vyznamenala na Deň víťazstva nad fašizmom, pomyslela som si, že buď je naozaj bábka riadená svojimi poradcami, alebo to urobila naschvál. Hoci tá druhá možnosť sa mi zdala málo pravdepodobná. Keď však aj po preverení celého prípadu prezidentka rozhodla, že im vysoké štátne vyznamenania budú ponechané, celé to získalo úplne iný význam a bolo mi všetko jasné. S hrôzou som si uvedomila, že sa začíname podobať na Ukrajinu! Tam sa tiež začali pod maskou boja za národ heroizovať nacisti. Napríklad Banderovi udelil prezident Juščenko titul Národného hrdinu.

Tak sa mi zdá, že sa niečo podobné začína aj u nás a vôbec sa mi táto ukrajinská cesta pre Slovensko nepáči. Akoby ten vyspelý Západ, ku ktorému sa aj naši politickí predstavitelia tak vehementne hlásia, začal rozdeľovať nacistov – tých minulých aj súčasných – na ,našich‘ a ,cudzích‘. Tí akože ,naši‘, ktorí sa pridali či pridávajú na stranu Západu v boji proti určenému nepriateľovi, sú ou kej (ok), budú rehabilitovaní či povolení, a tí ostatní nie.

Tento novodobý, prefíkaný nacizmus, ktorý nám tu šíria pod maskou demokracie, je omnoho nebezpečnejší ako ten na hulváta spred minulých desaťročí.

A je vrchol cynizmu od prezidentky, že si na tento akt rehabilitácie nacizmu vybrala práve 8. máj – Deň víťazstva nad fašizmom. Buďme ostražití, slučka sa začala uťahovať. Totalita má mnoho podôb a farieb. Nielen červenú a čiernu... Každej však prekáža PRAVDA!“ napísala na sociálnej sieti Facebook Anna Belousovová.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.