REMIŠOVÁ: NA ROZVOJ TURIZMU, OCHRANU PRÍRODY A PAMIATOK V SLOVENSKO-ČESKOM POHRANIČÍ PÔJDE MILIÓN EUR

Taktiež sa zafinancujú projekty zamerané na revitalizáciu oddychových zón, budovanie stojanov pre bicykle, informačné tabule, odpočívadlá a prístrešky či projekty zamerané na propagáciu turistických aktivít prostredníctvom mobilných technológií.

Foto sita/branislav bibel
Dátum 09.02.2023

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR v rámci programu cezhraničnej spolupráce Interreg SK-CZ vyhlásilo výzvu určenú pre slovensko-český pohraničný región v celkovej výške milión eur. Financie majú ísť na rozvoj turizmu, ochranu prírody a pamiatok v pohraničí s Českom. Ako v tlačovej správe informovalo uviedlo MIRRI SR, aktuálna výzva programu je konkrétne určená na zachovanie, ochranu, podporu a rozvoj prírodného a kultúrneho dedičstva. Určená je v rámci Slovenska pre prijímateľov v Trnavskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. Otvorená je ešte do konca februára.

„Aj vďaka takýmto programom môžeme zveľaďovať pohraničné územia, zlepšovať kvalitu života ľudí a bližšie spolupracovať s našimi susedmi,” uviedla dočasne poverená vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová. O túto podporu sa môžu uchádzať napríklad projekty na budovanie bezbariérového prístupu pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu alebo navádzacích systémov pre lepší prístup k prírodným a kultúrnym pamiatkam. „Taktiež sa zafinancujú projekty zamerané na revitalizáciu oddychových zón, budovanie stojanov pre bicykle, informačné tabule, odpočívadlá a prístrešky či projekty zamerané na propagáciu turistických aktivít prostredníctvom mobilných technológií, dopnilo MIRRI SR s tým, že prihlásiť sa môžu aj v zmysle podpory rozvoja turizmu projekty na podporu cestovného ruchu prostredníctvom turistických kariet, rodinných pasov či organizáciou aktivít propagujúcich spoločné územie.

„Rozvoj turizmu má v slovensko-českom pohraničí obrovský potenciál, ktorý by sme mali naplno využiť. Preto chceme podporiť projekty, ktoré zlepšia služby pre turistov a tým tiež pomôžu rozvoju miestnej ekonomiky,“ uviedla Remišová. „Z programu Interreg SK-CZ sme v dobiehajúcom programovom období podporili 166 projektov, medzi nimi bola aj obnova 115 pamiatok či vybudovanie a modernizácia 189 kilometrov nových a obnovených cyklociest," uviedlo MIRRI SR. Ministerstvo pripravuje ďalšie výzvy z nového eurofondového obdobia a pre program Interreg Slovensko-Česko na budúce roky je určených 107 miliónov eur.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.