ROTH NEVEĎALOVÁ: CENY ENERGIÍ POTREBUJEME STABILNÉ, DOSTUPNÉ A HLAVNE PREDVÍDATEĽNÉ

Spolupráca v oblasti energetiky je pre EÚ veľkou výzvou. Mala by zabezpečiť bezpečnosť dodávok elektriny, ale aj energie v podobe paliva, v primeranej cene a kvalite. Energetická únia je dobrým projektom, stále ju však iba vytvarame a jej prvým pilierom je bezpečnosť dodávok.

Foto FB KATARÍNY ROTH NEVEĎALOVEJ
Dátum 13.11.2023

Spolupráca v oblasti energetiky je pre EÚ veľkou výzvou. Mala by zabezpečiť bezpečnosť dodávok elektriny, ale aj energie v podobe paliva, v primeranej cene a kvalite. Energetická únia je dobrým projektom, stále ju však iba vytvarame a jej prvým pilierom je bezpečnosť dodávok. Stále však vidíme, že nie sme odolní voči rôznym krízam a problémom.

Jej súčasťou je aj tlak a podpora obnoviteľných zdrojov. Obnoviteľné zdroje sú fajn, ale je potrebné pri ich využívaní myslieť aj na vedľajšie efekty, ako napríklad zaberanie ornej pôdy pri výstavbe slnečných elektrární, či napríklad hluk a odplašenie dravcov, ktoré su dôsledkom veterných elektrarní. Myslím si, že Slovensko je na tom dobre hlavne kvôli jadrovej energii, ktorá u nás absolútne prevyšuje a som rada, že vláda plánuje ďalšiu výstavbu tohto typu elektrárne.

Jadro je čistá energia a nemyslím si, že nemecké rozhodnutie zastaviť používanie tohto typu elektriny bolo správne. Ukázalo sa to veľmi skoro a Nemci dnes znova pootvárali uhoľné elektrárne, aby dokázali zabezpečiť svoje potreby dodávky elektriny. Energetická únia sa však týka aj dodavok ropy a plynu a tu je v sučasnosti tiež veľa otáznikov.

Nie je to ľahká téma, týka sa však každého z nás. Chodíme autom, či autobusom, svietime doma a používame chladničku, či teplú vodu. A preto nás okrem bezpečnosti samozrejme zaujíma aj cena. A tá by mala byť dostupná a v primeranej kvalite.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.