ROTH NEVEĎALOVÁ: EÚ JE DOBRÁ INŠTITÚCIA V RUKÁCH NESPRÁVNYCH ĽUDÍ

VIDEO: Katarína Roth Neveďalová, poslankyňa EP, Smer-SSD: EÚ je dobrá inštitúcia, ale vedú ju zlí a nesprávni ľudia. Ako pani Ursula, ktorá všetko podmieňuje podporou Ukrajiny. Ako komisárka Jourová, ktorej záleží viac na populistickom kopaní do Slovenska ako na pravde. Ako poslanci europarlamentu, ktorí podporujú rezolúcie proti Slovensku. EÚ by mala opäť slúžiť svojim občanom.

Foto FACEBOOK KATARÍNY ROTH NEVEĎALOVEJ
Dátum 21.04.2024

Aj po 20 rokoch prevládajú pozitíva nad negatívami. Musíme však spomaliť a neschvaľovať ďalšie obmedzenia a reštrikcie, ale prehodnotiť to, čo už máme tak, aby to vyhovovalo občanom. Myslím si, že členstvo v EÚ je pre nás dobré. Aj keď zaznievajú rôzne hlasy, iná alternatíva pre Slovensko, bohužiaľ, nie je. Aj preto, že všetci naši susedia okrem Ukrajiny sú v EÚ, aj preto, že sme veľmi otvorená ekonomika a potrebujeme obchodovať so zahraničím, aj preto, že nemáme takú sebestačnosť, ako by sme potrebovali, a preto závisíme aj od dovozu.

Slovensko je primalé na to, aby bolo samostatnou krajinou a ako člen EÚ má možnosť sa podieľať na jej reforme. Pretože je potrebné zastaviť príliš rýchlu integráciu a prehodnotiť to, čo sme v únii poschvaľovali, a či vôbec máme na to, aby sme to splnili. Nemusíme byť najzelenšia časť sveta, ani mať najnovšie výdobytky techniky, ani nemusíme lietať na Mesiac. Stačí, ak sa ľuďom bude žiť dobre a budú spokojní.

EÚ je dobrá inštitúcia, ale vedú ju zlí a nesprávni ľudia. Ako pani Ursula, ktorá všetko podmieňuje podporou Ukrajiny. Ako komisárka Jourová, ktorej záleží viac na populistickom kopaní do Slovenska ako na pravde. Ako poslanci europarlamentu, ktorí podporujú rezolúcie proti Slovensku. A takto môžeme pokračovať.

EÚ by mala opäť slúžiť svojim občanom. Tak, ako pred 70 rokmi, keď ju vytvorili na ochranu mieru v Európe. Tak ako pred 20 rokmi, keď sme do nej vstupovali a vnímali ju ako priestor, do ktorého chceme patriť, lebo je to spoločenstvo krajín, ktoré sa navzájom podporujú. Aj preto záleží na tom, kto nás v nej reprezentuje. Ako premiér, ktorý si vie povedať svoje a chrániť národnoštátne záujmy. Ako europoslanci, ktorí stoja za Slovenskom a nie proti nemu.

(Poznámka: kvalita videa nie je najlepšia, ide o diskusiu o 20 rokoch členstva v EÚ, ktorá bola prenášaná online na SME a SFPA. Chyba nie je u vás.)

Video si môžete pozrieť tu:

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.