SČÍTANIE IDIOTOV?

V roku 2031 si kaviareň isto presadí, že sa budeme môcť cítiť nielen na dve národnosti, ale aj na viac pohlaví. Prekvapí niekoho, ak sa pri zverejnení výsledkov v lete dozvieme, že z počtu 5,5 milióna občanov Slovenska tu žijú dva milióny Maďarov?

Foto SITA/PREZ. KANCELÁRIA
Dátum 22.03.2021

Pri tejto vláde už nič neprekvapí. Nemyslím len na to, že po prvý raz v histórii Slovenskej republiky Štatistický úrad SR zratúva obyvateľov, domy aj byty, a to od 15. februára do 31. marca 2021, elektronicky. Ďalšia novinka je, že si môžeme uviesť až dve národnosti. Matovič by mohol aj tri: slovenskú, trnafskú a nemal by zabudnúť, že po tom, ako mu Macron podržal dáždnik nad ošmykaným účesom, stal sa tiež Paríserom... Ktovie, možno mu hlasovací koaličný automat v skrátenom legislatívnom konaní schváli (popri vyšparovaní nosov) ďalšiu papalášsku výnimku. Liberáli s takýmito malichernosťami nemajú problém. Mainstream zatiaľ na informačnej diaľnici nespomenul, či si okrem skutočnej národnosti môžeme do sčítacieho formulára vpísať aj pocitovú. Tak ako dnes ráno. Teplomer ukazoval -13 stupňov. Pocitovo som to však ja hodnotil na mínus 16. Horkokrvný sused Dušan vyšiel na zasneženú ulicu v rozhalenke a tvrdil, že podľa neho je okolo nuly. A Ľudom Slovenským novovymenovaný hlavný hygienik Ibrahim Maiga mal pocit, že je sibírskych až -30 stupňov. Koľko teda bolo?

NEZABUDNI, ŽE SI MAĎAR!

 

Rákociho združenie v Maďarsku chce osloviť čo najviac Maďarov žijúcich na Slovensku, aby sa v sčítaní obyvateľstva prihlásili k maďarskej národnosti. Združenie, ktoré okrem iného aplikuje aj štipendijný program pre deti zapísané do maďarských škôl na Slovensku, spustilo prostredníctvom svojich partnerských organizácií v SR kampaň pod heslom „Nezabudni, že si Maďar! Sčítanie ľudu 2021“. Združenie vzniklo v roku 1989 s cieľom podporovať maďarské komunity v Karpatskom oblúku. Každé leto robí kampaň, aby maďarskí rodičia žijúci v susedných krajinách zapísali svoje deti do maďarských škôl.

TASR

Netrápte sa, priatelia! Štatistici si s tým poradia a riadne nám to zrátajú. Presne tak ako Matovičova lumpen vláda s počtom pacientov s covidom v Kežmarskej nemocnici, keď tvrdila, že ich je tam hospitalizovaných 95. Ale nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku k 11. februáru uvádzala len jedenásť hospitalizovaných s potvrdeným ochorením COVID-19. Samospráve tak neostáva iné, ako hľadať, pátrať, cuckať si z prsta, aby Krajčí s Matovičom nemuseli prefarbovať okresy na covidovej mape... A možno sú všetky obavy zbytočné, veď od parlamentných volieb už nie sú pre súčasnú verchušku čísla podstatné. Lebo nesedia. „Ústavná väčšina“ trnavského Borata dostala od voličov 45,25 percenta, no predseda parlamentu Boris Kollár usadil jej poslancov do 95 poslaneckých lavíc. To je demokracia. K najťažšiemu spôsobu vládnutia úplne prirodzene preto patrí aj dnešná skutočnosť, že hoci má vládna koalícia po roku svojho bačovania už iba 32,3 percenta preferencií, počet kresiel v parlamente na Oslom vŕšku si zabetónovala. Stačí, ak budú „na konci dňa sedieť dáta“! „Podle nosa poznáš kosa,“ vraví české príslovie – podľa klamstiev, kecov a výhovoriek poznáme voličov zmeny...

Je jasné, že u Rómov sa v aktuálnom sčítaní obyvateľstva 2021 hrá najmä s „maďarskou kartou“... Veď prečo inak by sa s radostným výkrikom ponáhľal do éteru splnomocnenec vlády pre národnostné menšiny László Bukovszky? Aj dôvod, prečo sa do tejto debaty zapojili iba poslanec György Gyimesi a bývalý splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz. O peniaze ide len v prvom rade... A o demontáž štátu sa šprintuje spolu s tým. Prekvapí niekoho, ak sa pri zverejnení výsledkov v lete dozvieme, že z počtu 5,5 milióna občanov Slovenska tu žijú dva milióny Maďarov? Pocitovo, najmä spoza Dunaja. Preto maďarská vláda odložila sčítanie až na rok 2022. Každý je tým, na koho sa cíti! V sčítacích formulároch sú tentoraz uvedené národnosti: slovenská, rusínska, česká, rómska, ukrajinská, maďarská, poľská. Buďme radi, že liberálni sčítací komisári tentoraz úplne zabudli na čechoslovakistov, amerikánov aj eurohujerov. A tešme sa, radujme sa, že vyšli v ústrety len národnostným menšinám! Viete si predstaviť ten chaos, keby si všetci chlapi u nás mohli vybrať a zapísať, či sú ženatí, slobodní a navyše by mohli zaznačiť, že sú ženatí, ale cítia sa slobodní ako tí „vtáci nedozerní“...

V nasledujúcom sčítaní 2031 si kaviareň isto presadí, že sa budeme môcť cítiť na dve až tri pohlavia, že výsledkom sčítania bude počet obyvateľov pod Tatrami rovnaký ako v Nemecku, Francúzsku alebo v Španielsku. Aby nám Ursula von der Leyenová rezervovala dostatočné množstvo testov a vakcín, na ktorých bude môcť zarobiť trnavská firmička, Igorkova Pavlínka, Krčméryho syn, Jarčuškova rodina alebo aj Sulíkovi kamaráti.

Veľa kriku pre nič! – mávne skepticky rukou Francek, ktorý sa vybral pešo zo slávnej ospievanej krčmy v Stupave do neďalekej televíznej Pumpy pri Lozorne.. Chce si zložiť rúško a do kamier i mikrofónov RTVS nahlas povedať, že lacnejšie, presnejšie a dôležitejšie by bolo jednoducho zrátať idiotov. Podobne, ako keď si sulíkovci v parlamente v roku 2010 ukazovali v mobiloch odfotené hlasovacie lístky pred tajnou voľbou generálneho prokurátora Jozefa Čentéša. Svetoznámy český podnikateľ Tomáš Baťa tvrdil: „Každá ľudská činnosť sa nakoniec musí nejako prejaviť v číslach.“

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.