ŠELIGA: NIKDY, NAOZAJ NIKDY NESMIEME PRIPUSTIŤ NÁSILIE ČI VYHRÁŽKY RODINÁM POLITIKOV

Ja sám som nesúhlasil s výrokmi ministra Naďa na adresu ľudí, ktorí sa vešali na plot pred Úradom vlády SR. Je úplne prirodzené, že sú veci, kde súhlasíme a veci, kde nesúhlasíme. Chcem však povedať, že Jaro na Ministerstve obrany odvádza dobrú prácu, vrátil rešpekt armáde, racionalizuje, prijíma opatrenia.

Text FACEBOOK
Foto TASR
Dátum 14.12.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Juraj Šeliga dňa 14.decembra 2020

DETI A RODINA DO POLITIKY NEPATRIA!

Dnes som si s hrôzou prečítal, ako sa niektorí diskutujúci na sociálnych sieťach vyhrážajú rodine ministra obrany Jaroslava Naďa. Som šokovaný, ako sú niektorí naši spoluobčania schopní želať smrť nielen jemu, ale aj jeho bývalej žene a ich malým deťom.

Môžeme si o ktoromkoľvek politikovi myslieť čo len chceme. Môžeme s ním súhlasiť, alebo mať k nemu ako osobe, či k jeho politike milión výhrad. Môžeme byť tvrdí a kritickí, ale nikdy, naozaj nikdy nesmieme pripustiť násilie, či vyhrážky voči jeho rodine a deťom.


Ja sám som nesúhlasil s výrokmi ministra Naďa na adresu ľudí, ktorí sa vešali na plot pred Úradom vlády SR. Je úplne prirodzené, že sú veci, kde súhlasíme a veci, kde nesúhlasíme.

Chcem však povedať, že Jaro na Ministerstve obrany odvádza dobrú prácu, vrátil rešpekt armáde, racionalizuje, prijíma opatrenia. Ako bonus ešte aj Dankovi odobral jeho kapitánsku hodnosť.
V tomto však musí byť úplne jasno, bez ohľadu na to o koho ide - na deti, manželky, partnerky sa neútočí. Oni nie sú súčasťou politického zápasu. Žiadne dieťa nie je zodpovedné za kroky svojho otca. Nech sú tie kroky akékoľvek.

ČÍTAJTE TIEŽ: NAĎ: MOJEJ RODINE SA VYHRÁŽAJÚ, PODAL SOM SEDEM TRESTNÝCH OZNÁMENÍ

Verím, že žijeme v krajine dobrých, slušných a poctivých ľudí, ktorí sebe aj iným prajú len to najlepšie. Aj napriek ťažkej dobe, zložitej pandemickej, ekonomickej aj sociálnej situácii musíme predovšetkým zostať ľuďmi. A ľudia si v ťažkých situáciách pomáhajú, pretože vedia, že spoločne majú lepšie šance krízy zvládnuť.

Prosím – zostaňme aj v tejto chvíli cítiacimi empatickými bytosťami a zjednoťme sa! Odmietnime násilie, vyhrážky, vulgárne a arogantné správanie – a skúsme výzvy, ktoré stoja pred nami zvládnuť ako spolupracujúce a pomáhajúce si spoločenstvo.

#ZvládnemeTo

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.