SLOVENSKU CHÝBA 15-TISÍC ZDRAVOTNÝCH SESTIER

Hlavným dôvodom je vysoký vekový priemer a odchod do predčasného alebo starobného dôchodku. Príčinou enormného odchodu sestier je podľa komory aj katastrofálna situácia v nemocniciach, únava, preťaženie, vyhorenie a nízke mzdy.

Foto pexELS/ILUST. FOTO
Dátum 31.03.2021

Slovenskému zdravotníctvu hrozí, že vo veľmi krátkom čase príde o 20 % pracovnej sily v ošetrovateľstve. Ako upozorňuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek, už dnes na Slovensku chýba 15-tisíc sestier. Hlavným dôvodom je vysoký vekový priemer a odchod do predčasného alebo starobného dôchodku. Príčinou enormného odchodu sestier je podľa komory aj katastrofálna situácia v nemocniciach, únava, preťaženie, vyhorenie a nízke mzdy.

„Na odpoveď a jasné riešenia stále čakáme. Čakáme už 20 rokov. Môžeme konštatovať, že predstavitelia rezortu zdravotníctva a vlády stále podceňujú situáciu,“ tvrdí komora. Slovensko sa podľa nej dostalo do stavu, ktorý môže vyriešiť len tak, že aktuálne pracovné sily v zdravotníctve zastabilizuje a bude robiť všetko pre to, aby motivovali ľudí vrátiť sa späť na Slovensko.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.