ŠTÁT ŠIKANUJE PENDLEROV A ROBÍ BIZNIS SÚKROMNÝM LABORATÓRIÁM

Pri každom vstupe do SR sa ľudia žijúci za hranicami musia preukázať testom nie starším ako 30 dní - jeden takýto test stojí 70 eur. Navyše, pendleri majú na otestovanie sa len dva týždne.

Foto ARCHÍV
Dátum 19.04.2020

BRATISLAVA 19. apríla (tvnoviny.sk/extraplus.sk) - Nové pravidlá pre pendlerov ľudia z pohraničia kritizujú. Za testy nechcú platiť a boja sa, že ich za 2 týždne ani nestihnú absolvovať. Štát však tvrdí, že prísnejšie opatrenia sú potrebné, aby zamedzili šíreniu vírusu.

Po novom spresnení je pendlerom každý, kto má dom či byt v jednej krajine a prácu v druhej maximálne 30 kilometrov od hraníc nie vzdušnou čiarou, ale po ceste. Štát takýmto ľuďom aj ďalej dovolí chodiť z krajiny do krajiny, avšak podľa nových pravidiel. Pri každom vstupe sa musia preukázať negatívnym pcr testom nie starším ako 30 dní.

Vyzerá to totiž tak, že testy si budú musieť slovenskí pendleri platiť z vlastného. A keďže jeden stojí 70 eur, v prípade štvorčlennej rodiny je to už značný zásah do rozpočtu. Slovenskí pendleri už proti nariadeniu mať so sebou negatívny test spísali petíciu, ktorá má niekoľko tisíc podpisov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.