ŠTUDENTI PEDAGOGIKY BUDÚ DOUČOVAŤ ŽIAKOV, KTORÝM ZAVRELI ŠKOLY PRE COVID

Program spúšťajú preto, lebo nemalá časť žiakov zostala v minulom školskom roku bez možnosti zapojiť sa do vzdelávania z dôvodu prerušenej prezenčnej výuky.

Foto TASR
Dátum 29.09.2020

Študenti pedagogiky budú v novom programe ministerstva školstva doučovať žiakov základných škôl. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR v pondelok podpísalo s viacerými pedagogickými fakultami memorandum o programe doučovania žiakov základných škôl, ktoré boli v dôsledku pandémie minulý školský rok zatvorené. Program na dnešnej tlačovej konferencii predstavili štátna tajomníčka MŠVVaŠ SR Monika Filipová (SaS), riaditeľka Štátneho pedagogického ústavu (ŠPÚ) Miroslava Hapalová a zástupcovia zapojených vysokých škôl.

Filipová verí, že spolupráca bude prospešná a nápomocná, a to nielen pre žiakov základných škôl, ale aj vysokoškolákom prinesie dobré a praktické skúsenosti. Hapalová uviedla, že program spúšťajú preto, lebo nemalá časť žiakov zostala v minulom školskom roku bez možnosti zapojiť sa do vzdelávania z dôvodu prerušenej prezenčnej výuky. Z dotazníkového prieskumu Inštitútu vzdelávacej politiky do dištančnej výučby nebolo zapojených takmer 52-tisíc žiakov, čo predstavuje 7,5 percenta žiackej populácie.

Študenti pedagogických smerov a príbuzných odborov budú v rámci programu pomáhať s individuálnym a skupinovým doučovaním žiakov. „Výhodou, že sa zapájajú študenti vysokých škôl, je, že majú potrebné odborné vedomosti a motiváciu a zároveň potrebné odborné vedenie zo strany vysokých škôl,“ objasnila Hapalová. Program doučovania tak podľa nej prepája štúdium na vysokej škole s priamou praxou v období, keď to deti potrebujú.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.