SULÍKOVO KILEČKO POMÔŽE LEN PRACHÁČOM

Ľuboš Blaha: Vláda dnes bankám zrušila odvod a ušetrila im tak milióny. A tak si Riško Sulík od šťastia na tlačovke skoro cvrkol. Naposledy ho tak hrialo pri srdiečku, keď mu Kočner k hemendexu priniesol aj teplý rohlík.

Text FACEBOOK
Foto Archív
Dátum 09.07.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Ľuboš Blaha 9. júla 2020.

Krátke správy z parlamentu:

1. Vláda dnes bankám zrušila odvod a ušetrila im tak milióny. A tak si Riško Sulík od šťastia na tlačovke skoro cvrkol. Naposledy ho tak hrialo pri srdiečku, keď mu Kočner k hemendexu priniesol aj teplý rohlík. 

2. Sulíkovo kilečko pre pracháčov pomôže tým, ktorí to najviac potrebujú, veď banky majú len polmiliardové zisky ročne, chúdence, potrebujú objať a pohladiť. 

3. Banky majú to, čo chceli a zvyšným 5, 5 miliónom Slovákov ostanú rovnaké drakonické poplatky a - oči pre plač. Typická pravica. Vláda ako predĺžená ruka bánk a oligarchov, nič iné.

4. Matovič pochopil, že mu padá podpora, lebo za sto dní už stihol zradiť všetky svoje predvolebné sľuby a ako premiér iba chráni mafiu. A tak sa rozhodol zase spustiť národnú korona-hystériu, odpútať pozornosť a strašiť ďalšími drakonickými opatreniami proti ľuďom.

5. Ako vždy: zase toho kopec nasľubuje a do víkendu to ešte trikrát poprie, zmení, obráti, zneguje... Že toho šaška ešte niekto počúva.

6. Cukor pre banky, bič na ľudí. Toto je Matovičova vláda v praxi.

7. Našťastie, slušnovláda sa snaží riešiť aj katastrofálnu sociálnu krízu, ktorá sa rúti na Slovensko, a tak dnes do parlamentu doručila v skrátenom legislatívnom konaní zákon, ktorý vyrieši všetko, čo Slovensko trápi. Prosím pekne - Lex Tomanová.

8. Oni úplne na hulváta predložili v skrátenom konaní zákon, aby mohli ľahšie politicky odkrágľovať komisárku pre deti. Lebo Slovensko fakt nemá iné problémy. 

9. Ja len, že v skrátenom konaní môže vláda predložiť zákon iba vtedy, keby inak hrozili vážne hospodárske škody a masívne porušenie ľudských práv.

10. Komisárka pre deti je poradný orgán bez akýchkoľvek rozhodovacích kompetencií - to sa ako fakt ideme tváriť, že ona je tu nejaká príčina hospodárskej krízy či ľudskoprávnej katastrofy?

11. Ale toto je typický Matovič. Slovensko sa rúti do záhuby a jeho najväčšou prioritou sú politické čistky, v mene ktorých arogantne láme ústavu. 

12. Keď sme skrátené legislatívne konanie chceli dať pri trinástych dôchodkoch, aby sme naplnili sociálne práva seniorov, tak to bol ten najväčší problém na svete, ale keď oni v skrátenom konaní chcú prijať zákon, aby mohli ľahšie odvolať nepohodlných úradníkov, tak to je najslušnejšia vec v dejinách vesmíru. 

13. Oni neprišli pomáhať Slovákom. Pomáhajú bankám, Američanom a veľkým podnikateľom. A rozpútali tu čistky ako v 50.rokoch. Pretože potrebujú mať všade svojich ľudí, aby mohli kradnúť vo veľkom. Prosím pekne - slušnovláda.

14. To ešte fakt niekto na Slovensku verí, že táto vláda bude pomáhať ľuďom. Pozrite sa na ten Sulíkov orgazmický pohľad z toho, že práve "prihral" bankám milióny - to fakt niekto verí tomu, že tento Bankster robí niečo pre obyčajných ľudí? 

15. Nech posledný zhasne svetlo

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne