SVADBY BUDÚ DO 100 ĽUDÍ, ZABÁVAŤ SA BUDE V RÚŠKACH

AKTUALIZOVANÉ: Igor Matovič dnes oznámil, že pri jedení, pití, fotografovaní rúška nebudú vyžadované. Na svadby budú chodiť kontroly z hygieny či polície. Plesy sa tentorok konať nebudú, stužkové sú diskutabilné.

Foto tasr
Dátum 16.09.2020

BRATISLAVA 16. septembra (TASR/extraplus.sk) - Na svadbách bude môcť byť najviac 100 ľudí, uviedol to v stredu po rokovaní vlády premiér Igor Matovič (OĽANO). Zavedú sa aj prísnejšie kontroly. Pri jedení, pití a svadobných fotografiách nebudú vyžadované rúška, v iných situáciách budú potrebné. Na svadby budú chodiť náhodné kontroly z hygieny či polície. Premiér chce, aby zodpovednosť za svadobné hostiny niesli majitelia reštaurácií. Zatiaľ však nevie, či to bude právne možné. Majiteľ by podľa Matovičovho návrhu musel Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva nahlásiť 48 hodín pred konaním svadby, že sa u neho bude konať hostina. Na základe toho by mal regionálny hygienik zverejniť manuál a podmienky bezpečnej svadobnej hostiny. Ak budú na svadobnej hostine porušené odporúčania, tak bude majiteľovi uložená pokuta.

Podotkol, že ak majiteľ nebude schopný zabezpečiť hygienické opatrenia, tak svadbu nemá robiť. Predpokladá, že nariadenie k svadbám by malo byť zverejnené v priebehu jedného týždňa. Premiér tiež uviedol, že plesy sa zrejme tento rok konať nebudú. O stužkových slávnostiach sa ešte diskutuje, v hre je aj to, že by sa mohli preložiť z jesene na jar.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.