SVET SA PODĽA ČESKEJ ROZVIEDKY NACHÁDZA V 1. FÁZE 3. SVETOVEJ VOJNY

České Vojenské spravodajstvo: Prebieha formovanie myslí tých, ktorí budú schopní a ochotní sa do konfliktu aktívne zapojiť. Súperenie veľmocí sa odohráva najmä medzi USA, Ruskom a Čínou.

Foto PEXELS/ILUST. FOTO
Dátum 21.12.2020

Súperenie veľmocí sa podľa rozviedčíkov odohráva najmä medzi USA, Ruskom a Čínou. Ich spory môžu negatívne ovplyvniť aj vzťahy medzi ďalšími štátmi, ktoré doteraz boli blízkymi spojencami. Konfliktom nahráva aj pokles významu medzinárodného práva. „Chýba štandardný dialóg a konfrontácia ako spôsob riešenia rastúcich problémov sa vyskytuje čoraz častejšie. Úloha medzinárodných inštitúcií, vojenských aliancií, odzbrojovania, teda všetkých záruk istôt, je spochybňovaná. Ohrozené je tak aj doterajšie usporiadanie sveta," píše sa v hodnotení svetového diania v roku 2019.České Vojenské spravodajstvo (VZ) vo svojej výročnej správe varuje pred rodiacim sa mimoriadne silným konfliktom, ktorý môže vyústiť až do 3. svetovej vojny. Podľa analytikov VZ možno pri pokračovaní rastúceho napätia medzi svetovými veľmocami očakávať svetovú vojnu. Píše o tom portál Lidovky.

ČÍTAJTE TIEŽ: VOJENSKÉ HROZBY WASHINGTONU

„Možný konflikt globálneho charakteru, ku ktorému svet v súčasnosti smeruje, je zatiaľ v prvej fáze svojej prípravy. Prebieha formovanie myslí tých, ktorí budú schopní a ochotní sa doňho aktívne zapojiť a postupne sú definované technologické nástroje, ktorými bude vedený. Ak nebudeme schopní odhadnúť a vyhodnotiť následky vlastných činov, môže chybná inštrukcia či rozkaz vďaka prepojenosti súčasného sveta zahájiť procesy vedúce ku vzájomnému zničeniu," píše sa v správe.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.