TESTOVANÍM TRÁPIA V NEMOCNICIACH AJ BÁBÄTKÁ

Ak sa v týchto dňoch chystáte s dieťaťom k lekárovi, musíte sa pripraviť na testovanie a to nielen seba, ale aj svojej ratolesti.

Foto archív
Dátum 19.01.2021

Ak sa v týchto dňoch chystáte s dieťaťom k lekárovi, musíte sa pripraviť na testovanie a to nielen seba, ale aj svojej ratolesti. Výnimkou nie sú ani niekoľkodňové bábätká. Niektorí rodičia majú z odberov pri takých malých deťoch strach.

Andrea mala dohodnuté vyšetrenie dvojmesačného bábätka v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave. Pri vstupe do budovy ju však zastavili a pýtali si od nej a jej detí negatívny test. Andrea ďalej napísala, že mala strach dať deti testovať aj preto, lebo sa bála, aby im niečo odberovou tyčinkou neporušili. Informovala o tom v reportáži TV Markíza.

So svojimi skúsenosťami sa podelila aj mama dvojtýždňovej Alexandry. Otestovať ju dala, lebo chceli ísť na vyšetrenie k neurológovi. Nemocnica tvrdí, že negatívne testy žiadajú aj od detí preto, aby ochránili ostatných malých pacientov, ale aj zdravotníkov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.