TESTY NA MATOVIČOV EXPERIMENT SÚ ZLÉ A NEPRESNÉ, DOKAZUJE ČESKÝ VÝSKUM

Plošné testovanie nevymysleli odborníci, vymyslel ho Matovič, k čomu sa aj niekoľkokrát priznal.

Foto Tasr
Dátum 28.10.2020

Nemocnica Motol v ČR urobila overovanie antigénových testov, a dopadlo to veľmi zle. Sú vraj mimoriadne zlé a nepresné. Na sociálnej sieti priniesol informáciu bývalý minister zdravotníctva Juraj Draxler. „Áno, to sú tie, čo sa teraz idú použiť na Igorovu PR akciu s názvom plošné testovanie. Česi, predstavte si, sa rozhodli ešte predtým, ako sa testy širšie použijú, si ich spoľahlivosť aj overiť. Medzitým naši špičkoví vedci, virológiovia, vyjadrili znepokojenie nad tým, či má celé testovanie zmysel a najmä nad tým, ako ho premiér Matovič interpretuje.

Ja k tomu len dodám:
- Testovanie nevymysleli odborníci, vymyslel ho Matovič. On sa k tomu dokonca niekoľkokrát priznal!
- Nielenže sa dopredu neoverilo, do akej miery sú tie testy spoľahlivé, vláda, a to je totálna nehoráznosť, robí všetko preto, aby sa neoverovali ani teraz (tak, že by sa popri plošnom testovaní nejaká vzorka overila aj presnejšími, drahšími, PCR testami).
- Celé testovanie sa pripravuje doslova na kolene, ešte ani dnes nepoznáme všetky detaily toho, ako prebehne! Medzi ľuďmi je chaos. Práve teraz, keď ideme do veľmi prudkého stúpania počtu nakazených a potrebovali by sme, aby ľudia mali dôveru v opatrenia a správali sa zodpovedne. Ako tú dôveru mali získať? Opakujem, za toto Igor Matovič bude musieť raz minimálne stáť pred súdom. A s ním Naď, Krajčí a Mikulec. A ja vám sľubujem, že pre to urobím všetko, čo sa bude dať," uviedol Draxler.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.