TMR SA UCHÁDZA O PREVÁDZKOVANIE HORSKÝCH STREDÍSK V SAUDSKEJ ARÁBII

Zástupcovia spoločnosti Tatry mountain resorts sa v Rijáde stretli s princeznou Fahdou al Saud, členkou kráľovskej rodiny, ktorá je zodpovedná za vybudovanie a rozvoj turizmu v horskej oblasti Sudah.

Foto TASR/AP
Dátum 08.02.2023

Spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR) rokuje o možnosti spolupráce pri rozvoji turizmu v Saudskoarabskom kráľovstve. Predseda Predstavenstva TMR Igor Rattaj v stredu informoval, že sa uchádzajú o pozíciu poradcu pri budovaní a prevádzkovateľa horského strediska.

Zástupcovia spoločnosti sa v Rijáde stretli s princeznou Fahdou al Saud, členkou kráľovskej rodiny, ktorá je zodpovedná za vybudovanie a rozvoj turizmu v horskej oblasti Sudah. "Príležitosťou pre nás je vízia rozvoja turizmu hlavne v horských oblastiach do roku 2030, dokedy sa chce Saudská Arábia po vzore Dubaja a okolitých štátov stať rovnako atraktívnou destináciou. My ako TMR ašpirujeme na pozíciu poradcu a prevádzkovateľa pri budovaní horského strediska," uviedol Rattaj, podľa ktorého majú v porovnaní s niektorými inými záujemcami výhodu reálnych skúseností so stavbou aj prevádzkou stredísk.

Rattaj dodal, že v prípade, ak sa ich koncept bude páčiť, sú pripravení aj na vstup saudskoarabského investora, resp. vytvorenie spoločného podniku, čo bolo tiež predmetom rokovaní. "Rovnako im chceme pomôcť aj s vybudovaním a trénovaním lyžiarskej reprezentácie," priblížil.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.