ÚČINNOSŤ VAKCÍN TESTUJÚ NA TEHOTNÝCH ŽENÁCH

Celkovo sa v štúdii zúčastní približne 4-tisíc tehotných žien v dobrom zdravotnom stave vo veku nad 18 rokov. Štúdia sa zrealizuje v deviatich krajinách, a to v USA, Kanade, Argentíne, Brazílii, Čile, Mozambiku, Južnej Afrike, Španielsku a Veľkej Británii. 

Foto PEXELS
Dátum 20.02.2021

Americká farmaceutická spoločnosť Pfizer a nemecká firma BioNTech, ktorá je jej partnerom pri produkcii očkovacej látky proti koronavírusu, začali realizovať štúdiu zameranú na bezpečnosť a efektívnosť ich vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v prípade tehotných žien. Obe spoločnosti uviedli, že prvé dobrovoľníčky už vakcíny dostali. Celkovo sa v štúdii zúčastní približne 4-tisíc tehotných žien v dobrom zdravotnom stave vo veku nad 18 rokov. Štúdia sa zrealizuje v deviatich krajinách, a to v USA, Kanade, Argentíne, Brazílii, Čile, Mozambiku, Južnej Afrike, Španielsku a Veľkej Británii. William Gruber, šéf klinického výskumu a vývoja vakcín v spoločnosti Pfizer, vo vyhlásení uviedol, že „u tehotných žien je zvýšené riziko komplikácií a vážneho priebehu ochorenia COVID-19,“ a „je nevyhnutné, aby sme vyvinuli vakcínu, ktorá bude bezpečná a účinná“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.