ÚNIA MIEST SLOVENSKA: ŠTÁT ODŠKODŇOVAL IBA SÚKROMNÍKOV

Únia miest Slovenska (ÚMS) opakovane žiada štát o kompenzáciu výpadkov v príjmoch, ku ktorým došlo počas pandemickej krízy v mestských dopravných podnikoch v Bratislave, Žiline, Prešove a Košiciach.

Foto TASR/RADovan STOKLASA
Dátum 19.05.2023

Únia miest Slovenska (ÚMS) opakovane žiada štát o kompenzáciu výpadkov v príjmoch, ku ktorým došlo počas pandemickej krízy v mestských dopravných podnikoch v Bratislave, Žiline, Prešove a Košiciach. Uvádza sa vo vyhlásení ÚMS k situácii v dopravných podnikoch, ktoré v tlačovej správe zverejnila hovorkyňa Daniela Pirschelová.

Podľa nej Únia miest Slovenska od roku 2021 upozorňuje, že mestské dopravné podniky, ani v spolupráci s mestami, nedokážu vzniknutú situáciu riešiť.

„Straty, ktoré v podnikoch v tomto období vznikli, museli mestá uhradiť zo svojich rozpočtov. Následky týchto jednorazových výdavkov znášajú dodnes, čo je aj jeden z dôvodov, prečo schvaľovanie rozpočtov pre rok 2023 bolo v týchto mestách mimoriadne zložité,“ skonštatovala hovorkyňa a dodala, že štát odškodnil súkromných poskytovateľov verejnej dopravy SAD, ale štyri dopravné podniky patriace pod samosprávy pomoc v podobe finančnej kompenzácie od štátu doteraz nedostali.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.