U.S. STEEL NEZAPLATIL KOŠICIAM DAŇ Z NEHNUTEĽNOSTI

Mesto Košice môže tento rok prísť o niekoľko miliónov eur. Oceliarsky gigant U.S. Steel mestu nezaplatil celú výšku dane z nehnuteľnosti. 

Foto Archív
Dátum 04.08.2020

Mesto Košice môže tento rok prísť o niekoľko miliónov eur. Oceliarsky gigant U.S. Steel mestu nezaplatil celú výšku dane z nehnuteľnosti. Informuje o tom denník Korzár.

Primátor Košíc Jaroslav Polaček informoval mestských poslancov, že v rozpočte chýba sedem miliónov eur od oceliarní, pretože spoločnosť spochybnila daň za nehnuteľnosť, ktorá jej bola vyrubená. Spoločnosť sa odvolala v zmysle zákona. Odvolanie však ostáva na magistráte, ktoré ju nemôže posunúť na daňové riaditeľstvo. Dôvodom je lex korona.

Daňové konanie je kvôli pretrvávajúcej epidémii pozastavené. Mestu preto neostáva nič iné, len žiadať peniaze od ministerstva financií.

Rezort však odkázal, že nemá žiadne rezervy, z ktorých by mohol podporiť samosprávy. Mestám však ponúka pôžičky s možnosťou premeny na granty. 

U.S. Steel argumetnuje, že sa musí vyrovnávať s epidémiou koronavírusu a daň, ktorá im bola vyrubená, je vysoká.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

Komentáre

U.S.Steel