ÚTOKY NA PELLEGRINIHO - MÁTE Z NEHO STRACH, ŽE?

Ľuboš Blaha: Neuveríte, ale čím viac čítam pravicové médiá, tým viac si uvedomujem, že najviac prestrašení z toho, čo sa v Smere udialo, sú paradoxne slniečka a liberáli. A skvelé si to užívam.

Text FACEBOOK
Foto Facebook
Dátum 19.06.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Ľuboš Blaha 19. júna 2020.

Nie, toto nebude hejt na Pelleho, práve naopak. Trošku dlhšie, ale prelomové, priatelia, skúste sa nad tým zamyslieť.

PREČO LIBERÁLNE MÉDIÁ VYPLAKÁVAJÚ? 

Neuveríte, ale čím viac čítam pravicové médiá, tým viac si uvedomujem, že najviac prestrašení z toho, čo sa v Smere udialo, sú paradoxne slniečka a liberáli. A skvele si to užívam. Veď posúďte sami.

Čakal som šampanské, fanfáry a bujaré oslavy. Po dvadsiatich rokoch sa im podarilo rozbiť Smer - liberálna kaviareň by podľa všetkých predpokladov mala byť už niekoľko dní v tranze a ostošesť sa radovať. A odrazu - presný opak.

JA SA SKVELE BAVÍM 

Namiesto osláv zo všetkých liberálnych médií počúvame iba kvílenie, hysterické útoky, vzlyky a vyplakávanie. Stránka Zomri sa dokonca vyhecovala k vlastnej hudobnej produkcii a naspievala o mne song - som normálne dojatý, takto krásne by to nenaspieval ani Jožo Raž. 

A na Shootyho karikatúre som sa smial niekoľko minút - Fico a Blaha na opustenom ostrove a Fico už nevie vydržať Blahove ľavicové reči, zapcháva si uši, perfektné. 

Zmysel nedáva len jedno - prečo do nás toľko bijú, keď sme až takí odpísaní  ;-)

ÚTOKY NA FICA A BLAHU - PREČO TÁ NERVOZITA, DETIČKY? 

Útočia do Fica - vraj mu ostal iba Blaha a to je predsa hrozné, že by ľavicová strana mala robiť ľavicovú politiku s presvedčeným ľavičiarom. Apage satanas! Veď to je predsa nepredstaviteľné, zastavte to, zničte to, kde sú biznismeni, kde sú bankári, kde sú milionári?! 

Blaha predsa píše ľavicové knihy a neuhýba zo svojich názorov, a to je v kapitalizme na smiech, to nemá budúcnosť, to je predsa príliš - ľavicové!


ÚTOKY NA PELLEGRINIHO - MÁTE Z NEHO STRACH, ŽE?

Ale oni útočia aj na Pellegriniho - vraj je taký istý ako Fico a medzi svojimi podporovateľmi má samú druhú ligu. Vraj musí mať za sebou sponzorov a oligarchov, vraj sa chce len vyvliecť zo všetkých káuz Smeru, na ktorých nesie vinu. 

A k tomu tona hejtu na Erika Tomáša, asi ste to čítali. 

No proste útočia na jedných, útočia na druhých. 

Čoho sa boja? Takto sa predsa nespráva ten, kto sa teší z víťazstva. Takto sa správa ten, kto má strach. 

PRAVICA SA NÁS BOJÍ VIAC ROZDELENÝCH - NO NIE JE TO KRÁSNE?

My sa tu naľavo utápame v úvahách o zrade a zjavne sme nepochopili, že sme slovenskú pravicu na smrť vystrašili. Kašlime na to. Načo do seba skákať? 

Áno, sme iní. My sme socialisti, chalani od Pelleho sú skôr sociálni liberáli. Fair enough. Dôležité je, že máme spoločného nepriateľa, a tým je Matovičova mafia!

Pravica na Slovensku to celé okamžite pochopila. Hneď im docvaklo, že rozbitie Smeru ju v skutočnosti ohrozuje ešte viac, ako keby Smer ostal jednotný. Inak celé to ich vyplakávanie nedáva zmysel. 

NA SVOJE SI PRÍDE ĽAVÝ AJ PRAVÝ OKRAJ SOCIÁLNEJ DEMOKRACIE

Smer v sebe dlhé roky zahŕňal protirečivé prúdy a Robert Fico ich dokázal vďaka svojej charizme a autorite udržať pokope. V strane boli ťažkí ľavičiari, socialisti, komunisti, národniari, sociálni konzervatívci, ale aj sociálni liberáli, euroatlantisti, modernisti a centristi. 

Všetkých spájala vízia Roberta Fica o sociálnom štáte. 

Ale časom to mnohých voličov začalo odrádzať. Liberálne stredné triedy mali čoraz viac plné zuby Fica a Blahu, lebo boli pre nich príliš ľavicoví, agresívni, proruskí a neviem, čo ešte.

Z druhého kraja mali klasickí ľavičiari a vlastenci v zuboch Lajčáka, Beňovú a čoraz viac aj Pelleho, lebo boli príliš prozápadní, liberálni a umiernení. Smer odrazu začal klesať - strácal ľavý aj pravý okraj.

KONEČNE PORIADNA ĽAVICA PRE BEŽNÝCH ĽUDÍ

Dnes sa však situácia dramaticky zmenila. Smer sa rozdelil na dve strany - jedna s Ficom a Blahom je pre slniečka úplný Armagedon, lebo chce ísť doľava a držať sa socialistických a vlasteneckých hodnôt, ktoré každé správne dieťa Ameriky z duše nenávidí. 

Ale bežní pracujúci ľudia práve toto od ľavice očakávajú a zaslúžia si čistú ľavicovú politiku. A ja som presvedčený, že Robert Fico má stále čo ponúknuť - ľavica ho potrebuje!

KONEČNE PORIADNA STREDOVÁ STRANA PRE KAVIARNE

Druhá strana na čele s Pellegrinim chce ísť doprava, liberálnejším smerom a bude požierať slniečkarske strany, progresívcov a bývalých voličov SDKÚ. 

Môže sa im to podariť, veď ruku na srdce - Peťo Pellegrini je pre liberálneho voliča určite atraktívnejšia voľba ako komické postavičky ako Biháriová či Beblavý, to asi vidí aj priemerný redaktor Denníka N.

A liberálne médiá sa preľakli, že rozdelený Smer bude mať dokopy dvakrát toľko hlasov, ako keď bol Smer pokope. Z nich normálne srší strach. Nie je to rozkošné? 

ĎAKUJEM, DETIČKY HAMBURGEROV - TO VAŠE KVÍLENIE MI OTVORILO OČI

Niekedy zjavne treba nadhľad a odstup. Tieto dni sme v tom mali príliš veľa emócií, a preto nám to trvalo dlhšie ako liberálnym médiám. 

Ďakujem, slniečka, vaše vyplakávanie mi otvorilo oči. 

Nie je to konšpirácia, nie je to zámer, nechcel som, aby sa Smer rozdeľoval. Ale dnes vidím, že to, čo sa udialo, nás všetkých nakoniec môže posilniť. 

A je nádherné vidieť, že práve tohto sa pravica bojí najviac.

S Robertom Ficom im ešte poriadne naložíme, don´t worry.

Čo ťa nezabije, to ťa posilní - vencerémos, companeros  :-)

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.