V ČR SA BEZ TESTU ČI KARANTÉNY MÔŽETE ZDRŽAŤ 24 HODÍN

Česká republika rozdeľuje členské krajiny Európskej únie (EÚ) do troch kategórií – zelené, oranžové a červené. Slovensko nie je zaradené na zoznam krajín s nízkym rizikom nákazy, preto majú občania SR povinnosť vyplniť vopred príjazdový formulár a absolvovať PCR test alebo podstúpiť karanténu.

Foto ARCHÍV
Dátum 23.11.2020

Pri cestách do a z Českej republiky dochádza z naliehavých zdravotných, rodinných, pracovných alebo obchodných dôvodov k predĺženiu možnosti cestovať bez povinnosti vyplnenia príjazdového formuláru či absolvovania testu na COVID-19 z 12 na 24 hodín. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

Ako ďalej rezort diplomacie priblížil, Česká republika rozdeľuje členské krajiny Európskej únie (EÚ) do troch kategórií – zelené, oranžové a červené. Slovensko nie je zaradené na zoznam krajín s nízkym rizikom nákazy, preto majú občania SR povinnosť vyplniť vopred príjazdový formulár a absolvovať PCR test alebo podstúpiť karanténu.

Výnimky z týchto opatrení sú možné len v prípade pobytu v oranžovej alebo červenej krajine, kratšieho než 12 hodín – v posledných 14 dňoch. Výnimka sa vzťahuje aj na cezhraničných pracovníkov, žiakov a študentov zo susedných krajín, na cesty z naliehavých zdravotných, rodinných, pracovných či obchodných dôvodov nepresahujúce 24 hodín a tranzit cez Česko do 12 hodín.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.